reklama

Investoři ve spojitosti s geopolitickou situací méně důvěřují německé ekonomice

V srpnu se nečekaně zhoršila důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku. Nepříznivý vývoj je spojený s obavami souvisejícími s geopolitickou situací a podmínkami ve světové ekonomice. O situaci v úterý informoval mannheimský institut ZEW. 

Mohlo by vás zajímat

Měsíční index důvěry klesl na 25,0 bodu z červencové úrovně 29,7 bodu. Analytici v anketě Reuters naopak očekávali nárůst na 32,0 bodů. Dílčí ukazatel současné ekonomické situace se naopak zvýšil na 65,7 bodu z červencových 63,9 bodu a překonal tak očekávání analytiků.

„Motor německé konjunktury běží dál dobře. To, že se ekonomická očekávání přesto zhoršila, může mít co dočinění s tím, že za existujících geopolitických a globálních hospodářských rámcových podmínek je zásadní zlepšení ekonomické situace v Německu ze střednědobého hlediska nepravděpodobné,“ uvedl v prohlášení šéf institutu Clemens Fuest.

Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých podniků. Loni německé hospodářství vzrostlo o 1,6 procenta a zaznamenalo nejrychlejší růst za poslední tři roky. V prvním čtvrtletí ale zpomalilo meziroční růstové tempo na 1,1 procenta z růstu 1,6 procenta v závěru loňského roku.

Index ZEW pro tento měsíc je založen na anketě, které se v období od 27. července do 10. srpna zúčastnilo 228 analytiků a investorů.

 

Zdroj: ČTK

Investoři ve spojitosti s geopolitickou situací méně důvěřují německé ekonomice Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.