Investoři v březnu opět více důvěřují německé ekonomice

Investoři v březnu zvýšili důvěru k německé ekonomice, která se tak dostala na nejvyšší úroveň od loňského února. Podle německého institutu ZEW se důvěra v největší evropskou ekonomiku zvyšuje pátým měsícem v řadě. Celková očekávání zmírňují ovšem nedostatečný pokrok v řecké a ukrajinské krize. 

Index důvěry v německé hospodářství v březnu stoupl na 54,8 bodu z únorových 53,0 bodu. Mírně ale zaostal za očekáváním analytiků, kteří v průzkumu agentury Reuters předpokládali nárůst až na 58,2 bodu.

Nad očekávání naopak vzrostl dílčí ukazatel současných podmínek, který se zvýšil na 55,1 bodu z 45,5 bodu v předešlém měsíci. Analytici přitom počítali s nárůstem na rovných 50 bodů.

Podle předběžného odhadu, který na konci února zveřejnil spolkový statistický úřad, stoupla německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí o 0,7 procenta, a prudce tak zrychlila tempo růstu po zvýšení o pouhou desetinu procenta v předchozím kvartálu. Na německé ekonomice závisí mnoho českých firem.

 

Zdroj: ČTK

Investoři v březnu opět více důvěřují německé ekonomice

reklama

Další články

  1. Lufthansa se připravuje na další stávku pilotů

    Byznys ·

    Odborový svaz německých pilotů Vereinigung Cockpit (VC) vyzývá své členy ze společnosti Lufthansa k celodenní stávce. Stávka, která má začít o půlnoci z úterý na střed…

  2. Ryanair bude létat přes Atlantik

    Byznys ·

    Správní rada irských nízkonákladových aerolinek Ryanair schválila plány na zahájení letů přes Atlantský oceán. Firma však současně upozornila, že bude trvat nejméně čt…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.