Investoři loni koupili komerční nemovitosti za 915 milionů eur, nejdražší bylo Palladium

Investoři za letošní 1. čtvrtletí nakoupili v ČR komerční reality za 915 milionů eur (25,2 miliardy korun). Jde téměř o polovinu loňských investic a o druhé nejsilnější čtvrtletí tuzemského trhu. Výrazný vliv měl prodej pražského obchodního centra Palladium za 570 milionů eur (15,69 miliardy korun). Informovala o tom dnes realitní poradenská firma DTZ, která dění na českém realitním trhu dlouhodobě sleduje.

Další významnou transakcí v maloobchodním segmentu byl prodej nákupního centra Campus Square v Brně, které koupila od AIG Lincoln investiční společnost CBRE Global Investors. „I díky tomu převody retailových a multifunkčních nemovitostí představovaly 78 procent z objemu realitních investic v prvním čtvrtletí,“ uvedla DTZ.

Velmi žádaným segmentem jsou také hotely. Vlastníky změnily komplexy Diplomat Center v Plzni a Europort Airport Center v Praze, které kromě hotelů Marriott Courtyard zahrnují i kanceláře či retail. Další hotelové transakce by se podle DTZ měly uskutečnit v následujících měsících.

Zatím jediným letošním prodejem skladového areálu je Panattoni Park Prague Airport, který prostřednictvím svého fondu Logistis koupila společnost AEW Europe. Podle DTZ lze do budoucna v sektoru průmyslových nemovitostí očekávat rozšíření počtu transakcí i objemu.

 

Zdroj: ČTK

Investoři loni koupili komerční nemovitosti za 915 milionů eur, nejdražší bylo Palladium Foto: joyfull / Shutterstock.com: Pražské obchodní centrum Palladium

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.