Investiční pobídky pro zahraniční firmy přinesou do ČR tisíce pracovních míst

Osmdesát čtyři zahraničních společností letos v ČR získalo státní investiční pobídky, a to již za první polovinu roku. Podle ministra průmyslu a obchodu, Jana Mládla, byto to mělo do země přinést až deset tisíc nových pracovních míst.   

„Rovněž MPO podpořilo investičními pobídkami 52 tuzemských společností, u kterých očekáváme vytvoření dalších více než 4000 nových pracovních míst,“ řekl Jan Mládek po návštěvě premiéra Bohuslava Sobotky na jeho resortu. 

Mládek dále uvedl, že stát bude rozvíjet jadernou energetiku. Na začátku příštího roku by měl být podle premiéra Sobotky připraven návrh nové Státní energetické koncepce, kterou připravují resorty průmyslu a financí. Vláda o ní bude jednat do konce letošního roku.

Mládek zmínit také výstavbu nových bloků jaderné elektrárny Temelín. Odmítnutí poskytnutí garance ze strany vlády přitom vedlo v dubnu ke zrušení tendru na dostavbu elektrárny.

„V tuto chvíli není rozhodnuto nic v tom smyslu, jestli to bude stavět ČEZ, nebo nějaký státní podnik, nebo joint venture, to je všechno předmětem debat,“ řekl.

Ministr zopakoval, že jeden z plánovaných nových jaderných bloků by mohl vzniknout v jaderné elektrárně Dukovany.

„Zdá se být téměř konsensus, asi se už nevrátíme k výstavbě obou bloků v Temelíně, ale spíše to vypadá, že by byl jeden blok v Temelíně a jeden blok Dukovanech,“ řekl.

„To je proto, že bychom rádi zachovali lokalitu v Dukovanech jako jadernou elektrárnu. Ona má povolený provoz do roku 2025,“ podotkl Mládek. Poté musí elektrárnu posoudit Evropská komise a do roku 2035 by mohl být postaven v Dukovanech další blok.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes zavítal na MPO v rámci své bilanční cesty po resortech. Minulý týden byl na ministerstvech kultury a školství, které vedou Daniel Herman (KDU-ČSL) a Marcel Chládek (ČSSD).

Zdroj: ČTK

Investiční pobídky pro zahraniční firmy přinesou do ČR tisíce pracovních míst Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Mulally z Fordu přechází do správní rady Googlu

    Byznys ·

    Bývalý generální ředitel automobilky Ford Motor, Alan Mulally, byl jmenován do správní rady internetové společnosti Google. Google který plánuje rozšířit svůj operační…

  2. Nultý bod: festival o pohybu těla i mysli

    ·

    Mezinárodní festival fyzického a tanečního divadla Nultý bod oživí od 14. dp 19. července kulturní scénu Prahy. Představí oceňované české tanečníky i zahraniční hosty …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.