Investice Zet: Výhodné je investovat do nadějných firem, budoucnost je v biotechnologii

Pro investora je nejvýhodnější výběr společnosti, která vzroste v horizontu pěti až deseti let a na veřejnosti se tak stane známou značkou. Dlouhodobě nejúspěšnější akciový portfolio manažer v Česku, Jan Hájek z fondu Top Stocks, v pořadu Investice Zet řekl, že zajímavé jsou pro investory například polovodičové, zdravotnické nebo biotechnologické společnosti. 

Úspěšná společnost za sebou zanechává dlouhodobý příběh, který se odráží v její dlouhodobém růstu. Názorným příkladem podle Hájka je síť kaváren Starbucks. Ta stále globálně expanduje.

Z pohledu investora je podle Hájka dobré vsadit na firmu, jež se stane obecně známou v horizontu pěti až deseti let.

Hájek má ve svém portfoliu i zdravotnické společnosti vyvíjející léky, technologické společnosti nebo i polovodičové firmy. Poslední zmíněná oblast je podle Hájka rozšířena napříč různými sektory a přináší tak potenciál do budoucnosti. 

Další zajímavou variantou pro investory může být  investice do biotechnologické společnosti. Jde rovněž o oblast, ve které se vyrábějí léky.

„Co je na nich nejzajímavější, je technologický skok. Souvisí to s rozklíčováním genetického kódu. Určitě to otevírá nové možnosti nalezení léků,“ sdělil Hájek.

Jako dobrý příklad lze uvést rakovinu. Během posledních patnácti let se totiž zjistilo, že rakovina je porucha genetických mutací. Tento nový poznatek otevírá cesty pro vývoj nových léků. 

 

Investice Zet je pravidelný pořad rádia Zet připravovaný ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění v ekonomice a na kapitálových trzích.

Záznam aktuálního dílu pořadu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Zet

Investice Zet: Výhodné je investovat do nadějných firem, budoucnost je v biotechnologii Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.