Investice Zet: V USA začne výsledková sezóna, Netflix zůstane za očekáváním

Ve Spojených státech naplno odstartuje výsledková sezóna. Své výsledky zveřejní stovka špičkových firem z indexu S&P 500. Výsledky odhalí například Google, Microsoft, Intel nebo IBM. Portfolio manažer Verdi Capital Group Jakub Skryja předpokládá, že horší výsledky zveřejní streamovací služba Netflix, která se podle něj obchoduje za „pohádkovou valuaci“.

Skryja na rádiu Zet řekl, že tento týden bude pro investory nejzajímavější vůbec. Dojde totiž k odhalení výsledků firem z indexu S&P 500, ve kterém figurují velmi zajímavé společnosti. Půjde o sto zajímavých firem, mezi které patří například Google, Intel, IBM, Microsoft, American Express, Under Armour, Starbucks nebo Visa.

Dnes večer bude první firmou, jež zveřejni své výsledky firma Netflix. Jde o streamovací službu, která představila své služby od nového roku i na území České republiky. „Je to firma, která v poslední době sází všechno na mezinárodní růst. V Americe se totiž růst trochu zastavil. Osobně musím říct, že nesdílím optimismus a nadšení analytiků a akcionářů. Tato firma se totiž obchoduje za velmi pohádkovou valuaci,“ řekl Skryja.

 

Fed zvýší úrokové sazby, ECB nikoli

V tomto týdnu dojde také ke zveřejnění indexu nákupních manažerů ze sektoru zpracovatelského průmyslu. Tento indikátor by měl přitom potvrdit skutečnost, že se stav americké ekonomiky po nevýrazném prvním čtvrtletí roku zlepšuje. V USA se rovněž naplno rozjede sezóna firemních výsledků.

V aktuálním pořadu Investice Zet rozebíral i hlavní analytik Raiffeisen Bank Michal Brožka budoucí vývoj úrokových sazeb v režii americké centrální banky Fed a Evropské centrální banky (ECB).

Finanční trh je skeptický k tomu, že americká centrální banka Fed sáhne ke zvyšování úrokových sazeb. Brožka si naopak myslí, že Spojené státy začnou úrokové sazby zvyšovat ve větším měřítku. V dlouhodobějším horizontu posílí i americký dolar. V případě Evropské centrální banky se podle Brožky nedá se zvyšováním úrokových sazeb v nejbližší době počítat.

 

 

Investice Zet je pravidelný pořad rádia Zet připravovaný ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění v ekonomice a na kapitálových trzích.

Záznam aktuálního dílu pořadu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

 

Investice Zet: V USA začne výsledková sezóna, Netflix zůstane za očekáváním Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Armáda od října nabídne výcvik prvním civilistům

    Společnost ·

    Od října armáda nabídne výcvik prvním civilistům, kteří se dobrovolně přihlásí na vojenské cvičení. Sdělil to náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Věří tomu, že me…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.