Investice Zet: Trumpovo vítězství by mohlo pomoci zbrojařským firmám nebo výrobci cementu

Pokud by Donald Trump zvítězil v amerických prezidentských volbách, pomohlo by to například výrobci cementu Cemex. Uvedli to analytici a investoři, jejichž slova potvrdily v září stoupající preference Trumpa. Tehdy totiž akcie společnosti stouply o 34 procent. Trump v případě vítězství slibuje, že nechá postavit zeď mezi Mexikem a Spojenými státy. Makléř Fio banky David Brzek v pořadu Investice Zet říká, že Trumpova liberální politika vůči držení zbraní by mohla pomoci některým zbrojařským společnostem. 

„Mně se nelíbí představa, že by Trump vyhrál. Na jednu stranu bych asi uvítal republikánského kandidáta na místě amerického prezidenta, ale Trump by opravdu tu nervozitu a nejistotu zvýšil natolik, že by trh jako celek neprofitoval,“ řekl Brzek na rádiu Zet. Nepopírá však, že by se v případě Trumpova vítězství nemohly objevit sektory, které by profitovaly.

Trumpův liberální přístup ke zbraním by mohl například prospívat zbrojařským společnostem. Rovněž by pravděpodobně více profitovaly biotechnologické firmy, proti kterým se staví demokratická kandidátka Hillary Clintonová.

Trumpovo vítězství by naopak uškodilo společnostem zaměřujícím se na hispánskou menšinu v USA.  

Podle Brzka značná část trhu počítá s vítězstvím Clintonové. „Víkendový průzkum a analýza think tanku Brooklyn Institute hovoří o tom, že negativní dopad Trumpova vítězství by mohl být až -15 procent na hlavních amerických indexech. To by samozřejmě pro velkou část investorského spektra byla nepříjemná záležitost,“ uvedl Brzek.

 

 

 

Investice Zet je pravidelný pořad rádia Zet připravovaný ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění v ekonomice a na kapitálových trzích.

Záznam aktuálního dílu pořadu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Zet

Investice Zet: Trumpovo vítězství by mohlo pomoci zbrojařským firmám nebo výrobci cementu Foto: Shutterstock.com: Donald Trump

reklama

Další články

  1. Itálií otřáslo další zemětřesení

    Společnost ·

    Centrální Itálii dnes postihlo další silné zemětřesení. Podle italského Geologického a vulkanologického ústavu mělo sílu kolem 6,5 stupně a jeho ohnisko se nacházelo v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.