Investice Zet: Starší generace musí přijít na to, jak motivovat mileniály

Nejbohatší čínský podnikatel a zakladatel firmy Alibaba Group Jack Ma v rámci světového ekonomického fóra v Davosu mluvil o trendech budoucnosti, které se všechny točí okolo čísla třicet. První třicítka se týkala technologického cyklu. Ten se zkrátil z předchozích padesáti let na třicet. Další je poté takzvaná generace Y neboli mileniálové. Jde o osoby okolo třiceti let. Hlavní ekonomka Raiffeisen Bank Helena Horská v pořadu Investice Zet říká, že starší generace musí přijít na to, jak motivovat a pochopit mileniály, kteří vstupují na pracovní trh. 

Kurz budoucích trendů budou určovat mileniálové. Jde o jedince, jimž jsou sociální sítě vlastní. Generace Y je ambiciózní. Podle Horské má ovšem odlišnou představu o tom, jak by měla vypadat jejich práce společně s pracovním prostředím. „Pro starší generaci jde o velkou výzvu, jak lidi, kteří nastupují na trh práce namotivovat,“ řekla Horská na rádiu Zet. Musí přijít na to, jak upravit jejich pracovní režim do takové míry, aby byli spokojení. Tímto způsobem lze v důsledku zaručit budoucí růst firem.

Pochopení mileniálů může starším generacím pomoci přizpůsobit se moderním technologiím a naučit se s nimi pracovat. Do generace Y totiž patří lidé, kteří tuto oblast ovládají a své znalosti, tak mohou dál předávat. 

S Husákovými dětmi přijde problematika stárnutí populace

„Myslím si, že s ročníky Husákových dětí přijde problém pojící se ke stárnutí populace,“ řekla díle Horská. Většinou jde o mladé lidi a o jedince v produktivním věku. Pokud si tyto ročníky nevydělají dostatek peněz a budou se chystat na odchod do důchodu, tak dojde k výrazné redukci jejich příjmové úrovně.

„Pokud naše generace nezačne přemýšlet o své budoucnosti, nezačne výrazně investovat do svých důchodů, tak možná přijdeme velmi zkrátka, až přijdeme do důchodu. Dětí, co máme, je málo a ti nám nebudou stačit na to, aby nám platily důchody, které platíme starší generaci,“ varuje Horská. 

 

 

Investice Zet je pravidelný pořad rádia Zet připravovaný ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění v ekonomice a na kapitálových trzích.

Záznam aktuálního dílu pořadu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Zet

Investice Zet: Starší generace musí přijít na to, jak motivovat mileniály Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Merkelová hodlá s Trumpem usilovat o kompromis

    Společnost ·

    Německá kancléřka Angela Merkelová dnes v reakci na páteční inaugurační projev nového amerického prezidenta Donalda Trumpa uvedla, že bude vždy usilovat o kompromis a …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.