Investice Zet: Portfolio během nízkých úrokových sazeb a návratu inflace vyztuží komodity

Jak by mělo vypadat portfolio investorů v období nízkých úrokových sazeb a vracející se inflace? Investiční poradce Save & Capital Štěpán Uherík v pořadu Investice Zet říká, že portfolio v tomto období dokáží dobře doplnit komodity včetně zlata. V současnosti se totiž nacházíme v turbulentní době, kdy tato složka může sloužit jako dobré vyztužení portfolia. 

„Máme tu inflaci, která se nám vrátila na trh. Prakticky se dá říct, že se tomu tak stalo přes noc. Cíl České národní banky (ČNB) je dnes už splněn. Znamená to, že se můžeme možná bavit o 2,5 procentní inflaci,“ řekl Uherík na rádiu Zet.

Ruku v ruce s návratem inflace tu máme ale i nízké úrokové sazby. Jak by měl s ohledem na tuto turbulentní dobu reagovat investor? Historie nám podle Uheríka ukázala, že portfolio dokázaly doplnit komodity včetně zlata. „Rozhodně bych se nebál z dalších patnácti procent dluhopisů vázaných na inflaci. Pro českého investora to klidně mohou být české státní dluhopisy vázané na inflaci. Ty by mohly portfoliu krátkodobě pomoci,“ řekl.

Důležitá je i hotovost 

Dále by měli investoři ze 40 procent investovat do akcií. Jde o dlouhodobou investici s nejzajímavějšími výnosy.

Uherík by poté zbytek portfolia doplnil z deseti procent dluhopisy, které v době zvedajících se úrokových sazeb mohou být ale i nebezpečné. „Dvacet procent bych držel v hotovosti. Stále si myslím, že ceny aktiv jsou do jisté míry přeceněné, jsou vysoké,“ informoval Uherík. 

 

 

Investice Zet je pravidelný pořad rádia Zet připravovaný ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění v ekonomice a na kapitálových trzích.

Záznam aktuálního dílu pořadu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Zet

Investice Zet: Portfolio během nízkých úrokových sazeb a návratu inflace vyztuží komodity Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. USA vyslaly ke Koreji svou letadlovou loď

    Společnost ·

    Útočná skupina amerického námořnictva tvořená letadlovou lodí a dalšími bojovými plavidly zamíří ke Korejskému poloostrovu. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.