Investice Zet: Při nákupu investiční nemovitosti nerozhoduje rychlost ale dobrý přehled

V Česku stoupá zájem o takzvané investiční nemovitosti. Důvodem jsou rekordně nízké sazby hypotečních úvěrů. Ředitel realitní kanceláře Engel & Völkers Andreas von Schlik v pořadu Investice Zet řekl, že je důležité si udělat před koupí přehled. Je dobré vybírat s rozmyslel a kvalitním poradcem. Investor by si měl uvědomit, zda-li byt bude sloužit k běžnému nebo krátkodobému pronájmu.

Andreas von Schlik říká, že by si měl kupec ověřit, v jakém je budova stavu a zdali je v lokalitě, o kterou je na trhu zájem. Důležitou roli může sehrát i potenciál do budoucna. Mezi lukrativní oblasti tak mohou patřit i místa, na nichž se plánují developerské projekty. Rozvoj podle von Schlika čeká například Žižkov nebo Smíchov.

Rentabilitu mohou přinést i zdánlivě obyčejné nemovitosti. Koupě činžovního domu může být zajímavá z toho pohledu, že nabízí větší potenciál. Nemá například vyčerpanou kapacitu pronájmu bytů nebo maloobchodních jednotek.  

„V těchto věcech se snažíme vždy radit, když ten dům ukazujeme. Je zapotřebí mít vlastní cit, aby to nebyla spekulace ale realita, co se tam dá vytvořit,“ uvedl von Schlik.

Současný trh s nemovitostmi je podle von Schlika na dobré úrovni. Důvodem je skutečnost, že lidé nekupují nemovitosti pro spekulaci, aby je tak mohli následně prodat dráže. Naopak ale vidí, že nemovitosti mohou pronajímat a to je pro trh příznivé. 

 

 

Investice Zet je pravidelný pořad rádia Zet připravovaný ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění v ekonomice a na kapitálových trzích.

Záznam aktuálního dílu pořadu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Zet

Investice Zet: Při nákupu investiční nemovitosti nerozhoduje rychlost ale dobrý přehled Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Rusové nakonec na olympiádě v Riu chybět nebudou

    Společnost ·

    Mezinárodní olympijský výbor (MOV) Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.