Investice Zet: Neochota investovat do zbrojení nás může osamostatnit a přinést vlnu investic

Členské státy Severoatlantické aliance (NATO) se zavázaly k tomu, že budou financovat do zbrojení. Velké množství členských států tomu tak nečiní. Mezi nimi figuruje i Česká republika. Vedoucí EU Office České spořitelny Tomáš Kozelský v pořadu Investice Zet říká, že vidina určitého osamostatnění je pozitivní a může přinést novou vlnu investic.

Evropská unie (EU) si v minulých letech prošla velkými krizemi. Konkrétně si můžeme všimnout hospodářské krize z roku 2008. Po ní následovala dluhová krize. Kozelský na rádiu Zet říká, že Evropa je natolik silná, že řadu věcí dokáže překonat.

EU neustále roste, snižuje svoji nezaměstnanost a některé státy zmenšují své zadlužení. Problémem zůstává skutečnost, že si Evropa tahá některé problémy s sebou. Názorným příkladem může být nevyřešená dluhová a migrační krize.

Podle Kozelského je dobře, že se mění určitý protekcionismus nebo ochrana partnerství, která tady byla dříve.

„Vezměte si například USA a NATO. Mnoho členských států se zavázalo k tomu, že budou do armády financovat a mnoho států včetně České republiky toto nečiní. Možná vidina toho, že se budeme muset starat sami o sebe, je jenom dobře a přivede to novou vlnu investic a zaměření se na sebe sama,“ uvedl Kozelský. 

 

Investice Zet je pravidelný pořad rádia Zet připravovaný ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění v ekonomice a na kapitálových trzích.

Záznam aktuálního dílu pořadu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Zet

 

Investice Zet: Neochota investovat do zbrojení nás může osamostatnit a přinést vlnu investic Foto: Wikipedia

reklama

Další články

  1. EET ohrožuje existenci desítek trafik

    Byznys ·

    Zavedení povinnosti elektronické evidence tržeb (EET) nutí několik desítek trafikantů přemýšlet o ukončení jejich činnosti. Většinou to zvažují menší nezávislí živnost…

  2. 3D televize končí, už se nebudou vyrábět

    Tech ·

    Televize s technologií 3D jsou, jak se zdá, za zenitem. Žádné hlavní technologické firmy už nevyrobí televizní soupravu, která by byla schopná ukázat pořady a filmy ve…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.