Investice Zet: Euro proti dolaru znovu oslabí, ekonomika eurozóny díky tomu profituje

Ekonom společnosti Akcenta Miroslav Novák se domnívá, že euro neudrží současné hodnoty kolem 1,15 za dolar. Vůči americkému dolaru může tak znovu oslabovat. Evropská ekonomika díky slabšímu euru profituje. Novák na rádiu ZET v pořadu Investice ZET dále říká, že americká centrální banka (Fed) kvůli oslabené ekonomice nesáhne k předpokládanému červnovému zvyšování úrokových sazeb. Podle Nováka je pravděpodobné, že Fed úrokové sazby vůbec nezvýší. 

„Nejbližší možný termín je v září, ale spíše až ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku a to ještě s otazníkem. Podle mě je pravděpodobné, že Fed nakonec úrokové sazby vůbec nezvýší,“ řekl Novák.

Měnová politika eurozóny se podle Nováka nebude příliš měnit. Evropská centrální banka (ECB) bude ještě několik měsíců čekat na vývoj inflace. Na základě současného vývoje ceny ropy situace vyhlíží tak, že bude inflace ve druhé polovině letošního roku stoupat. Novák míní, že by neměla dosáhnout dvouprocentního inflačního cíle, ale měla by se dostat hodnotu kolem jednoho procenta.

„Pro eurozónu bylo slabší euro velký plus. Nyní bude záviset hodně na tom, kam v nadcházejících měsících euro půjde. Já se domnívám, že ty současné hodnoty kolem 1,15 asi příliš neudrží a ještě vůči americkému dolaru znovu oslabí, což je určitě voda na mlýn pro evropskou ekonomiku,“ sdělil Novák. 

 

Investice Zet je pravidelný pořad ve vysílání rádia Zet připravovaný ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění na kapitálových trzích.

Záznam aktuálního dílu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde. 

 

 

Investice Zet: Euro proti dolaru znovu oslabí, ekonomika eurozóny díky tomu profituje Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.