Investice Zet: Akcie Applu se propadly kvůli vysokým očekáváním, k růstu se vrátí za 2 až 3 týdny

V minulém týdnu ztratily hlavní akciové indexy na Wall Street přibližně dvě procenta. Stalo se tak i kvůli horším výsledkům technologické společnosti Apple. Podle makléře ze společnosti Patria Finance Romana Koděry je propad akcií společnosti Apple daný vysokými očekáváními. Koděra na rádiu Zet v pořadu Investice Zet řekl, že Apple „nabíhá“ většinou dva až tři týdny po zveřejnění výsledků. 

„Já si nemyslím, že by se tam dělo něco špatného. Očekávání jsou tak vysoká, že jakákoli vedlejší zpráva nutí investory se zamyslet. Já bych jenom podotkl, že po výsledcích Applu většinou dochází k vystřízlivění. Apple proto nabíhá dva až tři týdny po zveřejnění výsledků,“ uvedl Koděra. 

Oproti Applu se naopak překvapivě dařilo společnosti Amazon. „Jeff Bezos (zakladatel a výkonný ředitel Amazonu, pozn. red.) udělal opět ten jeho starý trik, kdy přestal pumpovat peníze do rozvoje a v momentě, kdy firma přestává zvyšovat capex, tak se samozřejmě zvyšují zisky.“ Koděra zároveň vysvětlil, že zkratka capex znamená „rozšiřování investic a investování přebytečných peněz do dalšího rozvoje firmy.“ 

S novým týdnem pak přicházejí i nová očekávání investorů. Koděra si myslí, že investory teď budou zajímat zejména farmaceutické společnost Merck a Pfizer.

Další zajímavé výsledky se očekávají od technologické společnosti Facebook. Její akcie jsou totiž podle Koděry v současné době na svém historickém maximu.

„Na konci týdne budou oznamovat výsledky ještě nové sociální sítě, jako je například Yelp. Všechno je tedy možné. Myslím si, že volatilita bude vysoká a výsledková sezóna opět promluví do celkových výsledků a všech indexů,“ řekl na rádiu Zet Koděra. 

 

 

Investice Zet je pravidelný pořad ve vysílání rádia Zet připravovaný ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění v ekonomice a na kapitálových trzích.

Záznam aktuálního dílu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde.

Investice Zet: Akcie Applu se propadly kvůli vysokým očekáváním, k růstu se vrátí za 2 až 3 týdny Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Fiat Chrysler zaplatí v USA rekordní pokutu

    Byznys ·

    Americké úřady udělily automobilce Fiat Chrysler rekordní pokutu ve výši 105 milionů dolarů. Důvodem jsou chyby při svolávání vozů k opravám. Podle BBC tak mohla firma…

  2. Skotové chtějí další referendum o samostatnosti

    Společnost ·

    Vhledem k politice britského premiéra Davida Camerona je nové referendum o nezávislosti Skotska nevyhnutelné. Prohlásil to jeden z nejváženějších představitelů skotský…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.