Internetová televize Netflix se rozšířila do dalších 130 zemí včetně České republiky

Americký poskytovatel streamovaných médií na vyžádání Netflix dokončil o rok dříve svoji plánovanou expanzi. Služba je nyní dostupná v dalších 130 zemích včetně České republiky. Ve středu to oznámil generální ředitel firmy Reed Hastings ve své prezentaci na veletrhu spotřební elektroniky (CES) v Las Vegas. Firma už dříve uváděla, že její služby budou k dispozici i v České republice nejpozději letos.

Služba Netflix je tak nyní dostupná ve zhruba 190 zemích, převážně však v angličtině. Firma má více než 70 milionů předplatitelů. Jediným velkým trhem, na kterém zatím nepůsobí, je Čína. Důvodem jsou zřejmě jednání s vládou kvůli zabránění přístupu k materiálům, které jsou považovány za nevhodné, napsala agentura AP.

Internetové stránky firmy při odkazu na Českou republiku jsou v angličtině. Nabízejí uživatelům měsíc zkušebního užívání zdarma a poté měsíční předplatné od 7,99 eur (216 Kč).

Firma dodala, že kromě Číny nebudou zatím její služby dostupné také na Krymu, v Severní Koreji a v Sýrii. Důvodem jsou restrikce americké vlády.

Netflix zahájil činnost v roce 2007. Od té doby expandoval do celého světa, nejprve do Kanady, poté do Latinské Ameriky, Evropy, Austrálie, na Nový Zéland a do Japonska. Služba je přístupná prakticky na jakémkoli zařízení, které má připojení k internetu, včetně osobních počítačů, tabletů, chytrých telefonů, chytrých televizí a herních konzolí.

 

Zdroj: ČTK

Internetová televize Netflix se rozšířila do dalších 130 zemí včetně České republiky Foto: Twin Design / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.