Internetové služby společnosti Apple měly jedenáctihodinový výpadek

Internetový obchod iTunes společně s dalšími službami společnosti Apple měl včera výpadek. V iTunes, v obchodech s aplikacemi pro mobilní zařízení App Store a Mac App Store a v on-line obchodu s elektronickými knihami iBooks Store nefungovaly nákupy více než 11 hodin. Podle Applu obtíže spočívaly v interní chybě spojené s přenosem dat.

Zmíněné služby patří v rámci Applu k nejziskovějším a obecněji k nejpoužívanějším na světě. Služby se podařilo opět zprovoznit po 21:00 SEČ. Výpadek podle webu Applu trval déle než 11 hodin. Nyní společnost na svém portálu uvádí, že vše už řádně funguje.

Problémy včera měly také služby iCloud Mail a Cloud Account & Sign In. Podařilo se je odstranit zhruba po čtyřech hodinách. I v tomto případě se potíže týkaly všech uživatelů.

Tržby Applu z iTunes, obchodů s aplikacemi a dalších služeb v uplynulém roce dosáhly 18,5 miliardy dolarů, což v průměru představuje 50 milionů dolarů denně. Je to ale jen zlomek celkových tržeb firmy, které ve stejném období dosáhly asi 200 miliard dolarů.

Obchod s aplikacemi pro chytré telefony iPhone, k němuž se později připojil ještě tablet iPad, Apple otevřel v roce 2008.

Akcie firmy během včerejšího obchodování na burze ztratily 1,8 procenta.

 

 

Zdroj: ČTK

Internetové služby společnosti Apple měly jedenáctihodinový výpadek Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ericsson propustí ve Švédsku 2200 zaměstnanců

    Byznys ·

    Výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson plánuje v rámci snižování nákladů propustit ve Švédsku 2200 lidí. To představuje zhruba dvě procenta jeho celkové pracovní …

  2. Americké akcie ztratily všechny letošní zisky

    Byznys ·

    Americké akciové trhy se v úterý potýkaly s citelným poklesem. Indexy Dow Jones i S&P 500 klesly o téměř dvě procenta a odevzdaly tak veškeré zisky, kterých se jim…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.