Internetový obchod Amazon se rozhodl prodávat knihy postaru, otevřel kamenné knihkupectví

Největší světový internetový obchod Amazon v úterý otevřel v americkém Seattlu své první kamenné knihkupectví. Právě Amazon přitom bývá označován za jednu z příčin úbytku klasických prodejen knih. Zákazníci v novém knihkupectví mohou nakoupit za stejné ceny jako na internetových stránkách společnosti.

„Využili jsme dvacetileté zkušenosti z internetového prodeje knih k vybudování obchodu, který spojuje výhody klasického i internetového nakupování,“ uvedla viceprezidentka podniku Jennifer Castová.

Nabídka knihkupectví se má řídit hodnocením a prodejem knih na internetových stránkách Amazonu. Návštěvníci si rovněž mohou vyzkoušet a koupit různá zařízení společnosti Amazon, například elektronickou čtečku knih Kindle. „Doufáme, že to nebude naše jediné knihkupectví. To se však ještě uvidí,“ řekla Castová listu Seattle Times.

Amazon v září oficiálně otevřel distribuční centrum v Dobrovízi u Prahy. Do roku 2018 tam najde práci 2 000 stálých a 3 000 sezonních zaměstnanců. Další distribuční centrum mělo vzniknout v Brně, po průtazích města ohledně změny územního plánu se ale developer nakonec rozhodl od záměru odstoupit.

 

Zdroj: ČTK

Internetový obchod Amazon se rozhodl prodávat knihy postaru, otevřel kamenné knihkupectví Foto: Amazon

reklama

Další články

  1. Top 10 světových míst pro podnikání

    Byznys ·

    Volba místa pro zahájení nebo rozšíření podnikání s sebou nese značná rizika. Poradenská společnost Grant Thornton sestavila Index Globální Dynamiky (GDI), který za po…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.