„Internetové nakupování není fenomén. Je to už běžná věc,“ říká zakladatel Slevomatu T. Čupr

Nakupování na internetu získává na světových trzích stále dominantnější postavení. V případě knih nebo elektroniky už internetové prodeje výrazně převyšují ty z kamenných obchodů. Podle zakladatele společností Slevomat, DameJidlo.cz a Rohlik.cz Tomáše Čupra se tento typ nakupování stal už standardem. Přiznává ale, že existují komodity, u kterých se zákazníci teprve učí nakupovat je online. Čupr si ovšem myslí, že i nábytek nebo potraviny budou následovat trend a lidé je budou stále více nakupovat online.

U nákupu potravin nebo nábytku je podle Čupra překážkou zejména to, že zboží, které si zákazník chce koupit, fyzicky nevidí. Další slabinou je, že zboží nemá okamžitě. „To, co ale pomáhá penetraci online prodejů do kamenného prostředí je neustále se zlepšující logistika. Celosvětově je to trend. Logistika se zrychluje. Amazon teď například testuje v Londýně doručení do 30 minut,“ řekl Čupr na rádiu Zet.  Tyto trendy ale do České republiky přicházejí pomaleji.

V případě potravin a řešení obav z nákupu zajíce v pytli je podle Čupra klíčová důvěra. „Věřím, že pohodlnost nákupu vyváží tu obavu a jakmile si zákazník zvykne a pochopí, že standardem je dobré rajče, dobrý banán a dobrá kuřecí prsa, tak to přestane řešit a už nebude potřebovat tu vizuální a manuální složku k nákupu,“ řekl.

Internetové obchody by se tak měly zaměřit hlavně na to, jak se nejvíc přiblížit zákazníkovi. „Nejblíž jak to jde, je mobilní telefon. Tam si myslím, že internetové obchody stále více změnu zákaznického chování chápou. Blíž už to nejde a to stačí,“ řekl Čupr. E-shopy také mohou zapracovat na zlepšení doručení zboží přímo k zákazníkovi. Bez toho nemůže mít podle Čupra internetové obchodování v České republice ambici na to, aby vystřídalo kamenné obchody.

 

Celý rozhovor s Tomášem Čuprem o internetovém nakupování si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„Internetové nakupování není fenomén. Je to už běžná věc,“ říká zakladatel Slevomatu T. Čupr Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.