Intel zvýšil zisky o 40 procent díky rostoucí poptávce po PC

Největší světový výrobce čipů, americký Intel Corp., ve druhém čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 40 procent na 2,8 miliardy dolarů (více než 56 miliard korun). Za pozitivními finančními výsledky stojí globální oživení poptávky po osobních počítačích. 

Podle zprávy firmy se příjmy ve druhém čtvrtletí zvýšily o 7,8 procenta na téměř 14 miliard dolarů. Intel v červnu revidoval směrem vzhůru svůj odhad příjmů na 13,7 miliardy USD, plus minus 300 milionů dolarů.

Zlepšení prognózy, které bylo první od třetího čtvrtletí 2009, odůvodnil silnější poptávkou po osobních počítačích od firem. Intel předním dodavatelem čipů pro osobní počítače a serverové systémy. Oživení zájmu po osobních PC tak nastalo po období  přesunu zájmu zákazníků k tabletům a chytrým telefonů,kde se čipy od Intelu téměř nepoužívají.

Zisk na akcii za tři měsíce do konce června činil 55 centů. Analytici v průměru čekali zisk 52 centů na akcii při příjmech 13,7 miliardy dolarů.

Ve třetím čtvrtletí společnost očekává příjmy 14,4 miliardy USD, plus minus 400 milionů USD. Za celý rok pak mají příjmy vzrůst o pět procent, tedy o něco více, než firma doposud uváděla. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávají v průměru ve třetím čtvrtletí příjmy 14 miliard USD.

Zdroj: ČTK

Intel zvýšil zisky o 40 procent díky rostoucí poptávce po PC Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Nultý bod: festival o pohybu těla i mysli

    ·

    Mezinárodní festival fyzického a tanečního divadla Nultý bod oživí od 14. dp 19. července kulturní scénu Prahy. Představí oceňované české tanečníky i zahraniční hosty …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.