Intel plánuje svoji největší investici v Číně. Za 5,5 miliardy dolarů tam rozšíří své továrny

Technologická společnost Intel plánuje v příštích letech rozšířit a upravit své továrny v čínském městě Ta-lien. Investice americké firmy mají dosáhnout až 5,5 miliardy dolarů (131,2 miliardy korun). Intel chce nahradit výrobu starší generace polovodičů produkcí paměťových čipů. Má jít o zatím největší investici Intelu v Číně. 

Intel zahájil provoz svého závodu v Ta-lienu v roce 2010. Firma podle agentury Reuters upřesnila, že v příštích třech až pěti letech investuje do závodu 3,5 miliardy dolarů a poté by se mohla částka zvýšit až na 5,5 miliardy dolarů.

Investice je součástí plánu firmy zaměřit se více na paměťové čipy. Intel chce začít v závodě vyrábět produkty s technologií NVM, díky které paměť neztrácí schopnost uchovávat data ani po přerušení přívodu napájení. Dá se přitom použít pro širokou škálu účelů, od odhalování podvodů v oblasti finančních transakcí až po sledování nemocí.

Závod by měl také zahájit výrobu nových 3D paměťových čipů NAND, které Intel vyvinul ve spolupráci se společností Micron Technology. Spuštění výroby se očekává v druhé polovině příštího roku.

 

Zdroj: ČTK

 

Intel plánuje svoji největší investici v Číně. Za 5,5 miliardy dolarů tam rozšíří své továrny Foto: Dragan Jovanovic / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Spojené státy chtějí registrovat majitele dronů

    Společnost ·

    Americká vláda plánuje vytvoření registru majitelů bezpilotních letounů. Reaguje tak na rostoucí počet incidentů, při kterých takzvané drony představují bezpečnostní r…

  2. Tým Alter Eko

    Společnost ·

    Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. Seznamte se s týme…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.