Insolvenční správce má dnes rozhodnout, zda nafta v německém skladu patří Česku

Insolvenční správce německé firmy Viktoriagruppe má dnes rozhodnout, zda část nafty uložená v jejím skladu v německém Kraillingu patří České republice. Naftu přesahující hodnotu jedné miliardy korun tam skladuje Správa státních hmotných rezerv (SSHR).

Správce v předběžném lednovém rozhodnutí český nárok neuznal. Odůvodnil to mimo jiné tím, že při převozu české nafty do Německa, který se uskutečnil v roce 2010, byla smíchána česká nafta s naftou firmy Viktoriagruppe. Správce také tvrdil, že smluvní vztah mezi SSHR a firmou neodpovídá německým právním předpisům.

U okresního soudu v německém městě Weilheim in Oberbayern se dnes setkají insolvenční správce, vedení firmy Viktoriagruppe a všichni věřitelé, kteří vůči zkrachovalé firmě přihlásili pohledávky.

Pohledávky českých úřadů vůči Viktoriagruppe dosahují 1,8 miliardy korun, samotná SSHR přihlásila pohledávky za 1,5 miliardy. Zbylou část nárokují celní a daňové úřady. Samotné uznávání přihlášených pohledávek by se ale podle informací ČTK mělo projednávat až při dalším jednání soudu 21. dubna.

 

Zdroj: ČTK

 

Insolvenční správce má dnes rozhodnout, zda nafta v německém skladu patří Česku Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Řecko vydrží s penězi jen do Velikonoc

    Byznys ·

    Řecku hrozí, že se po Velikonocích dostane do platební neschopnosti. Podle interních výpočtů Evropské komise má řecká vláda dostatek peněz jen do 8. dubna. Od dalšího …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.