Infografika: V jaké zemi lze nejlevněji pořídit iPhone?

Telefon iPhone od společnosti Apple není levným zbožím. Američané zaplatí za model iPhone 7 (128 GB) zhruba 815 dolarů (19 397 korun). V České republice si ale příznivci Applu za iPhony připlatí. Stejný typ telefonu lze v tuzemsku pořídit za cenu okolo 994 dolarů (23 657 korun). Jak je to s cenami v ostatních zemích včetně České republiky, informuje server Statista.com na základě informací Deutsche Bank.

Deutsche Bank prostřednictvím svého výzkumu odhalila, že vůbec nejdražším trhem s telefony iPhone je Turecko. HDP na jednoho obyvatele v Turecku podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) odpovídá 9177 dolarům (218 413 korun). Jde o méně než jednu šestinu HDP Spojených států amerických, což představuje 57 294 dolarů (1,4 milionu korun). Tato skutečnost vysvětluje, jak luxusním zboží iPhony pro Turky představují. HDP v Česku přitom odpovídá 17 231 dolarů (410 098 korun) na obyvatele. 

Společnost ze Silicon Valley byla vždy výrobcem špičkových zařízení. Cena iPhonů v současnosti představuje spíše problém. Desítky zařízení s operačním systémem Andorid totiž nabízejí v podstatě stejné možnosti, ale na druhou stranu je lze pořídit za zlomek ceny. Za telefon s logem nakousnutého jablka si tak výrazně připlatí. Otázkou zůstává, jak dlouho Apple zůstane atraktivní s ohledem na jeho silný brand. 

Zdroj: Statista.com

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: V jaké zemi lze nejlevněji pořídit iPhone? Foto: Leszek Kobusinski / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. USA oficiálěí odstupují od klimatické dohody

    Společnost ·

    Americké ministerstvo zahraničí oficiálně oznámilo Organizaci spojených národů, že chce odstoupit od pařížské dohody o klimatu. Oznámení však neznamená formální zaháje…

  2. Vysoká těžba ropy tlačí její cenu dolů

    Byznys ·

    Neustávající vysoká těžba ropy společně s vývozem ze států sdružených v Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) se ve čtvrtek podepsaly u poklesu cen černého zlata na…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.