Infografika: Strategie zdražování funguje Netflixu na výbornou, věří jí i akcionáři

Cena akcií společnosti Netflix vzrostla ve čtvrtek na vůbec nejvyšší hodnotu. Stalo se tak poté, co se americká firma rozhodla svým uživatelům ve Spojených státech amerických zvýšit ceny. Zatímco samotným uživatelům služby Netflix zdražování zcela jistě nebude vyhovovat, tak akcionáři se na to tváří pozitivně. V nové infografice od serveru Statista se podívejte na to, jak strategie zdražování funguje.

V pořadí jde již o třetí zdražování od doby, kdy Netflix začal nabízet svoji službu. Konkrétně pak úspěšně funguje od roku 2011. Uživatelé standardního balíčku budou muset platit namísto 9.99 dolarů nově 13,99 dolarů. U prémiové služby tato cena dosahuje 13,99 dolarů oproti původním 11,99 dolarům.

Pozitivní pohled akcionářů je logický. Vyšší ceny totiž představují i vyšší tržby. Tato matematika platí ovšem za předpokladu, že lidé nezačnou od službu odstupovat. S tímto scénářem ovšem akciové trhy nepočítají.

Zdroj: Statista

V minulosti se růst předplatitelů ruku v ruce s růstem cen zpomalil. Nikdy se ovšem nepropadl do červených čísel.

Během posledních šesti let se čistý zisk společnosti zvýšil téměř pětkrát. 

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Strategie zdražování funguje Netflixu na výbornou, věří jí i akcionáři Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Merkelová se snaží urovnat spory se spojenci z CSU

    Společnost ·

    Německá kancléřka Angela Merkelová, která stojí v čele Křesťanskodemokratické unie (CDU), se snaží na dnešním jednání vyřešit sporné body s bavorskou sesterskou Křesťa…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.