Infografika: Reálná místa, kde se natáčela celá sága Star Wars

Nejnovější díl kultovní ságy Star Wars: Poslední z Jediú se objevil na plátnech amerických kin loni 15. prosince. Server Statista se v návaznosti na to pokusil zjistit, kde se tento kultovní film natáčel a kde se tak nachází „skutečný vesmír“ této legendární ságy. Ve spojitosti s tím vám přinášíme infografiku, jež spojuje reální lokality ze všech dílů Star Wars.

Některé z těchto natáčecích lokalit se nacházejí například v Tunisku. Toto prostředí je nejvíce ikonické pro planetu Tatooine. V abstraktním přenesením do samotného filmu jde o pouštní planetu, která disponuje skromnými zásobami vody.

 Zdroj: YouTube / Marcelo Zuniga

Jde o planetu, jež je pod nadvládou Huttů. Ti zde obchodují s otroky. Ve městech planety žijí zejména lidé společně s dalšími rasami ze všech koutů vesmíru.

Zdroj: Statista

Domov takzvaných Ewoků, kteří připomínají medvídky, zase žijí na zalesněném měsíci planety Endor. Jejich domovy jsou v různých chatrčích nebo jednoduchých přístřešcích. Skutečnou lokalitu pro natáčení představuje Redwoodský národní park v americké Kalifornii.

Zdroj: YouTube / zaxydotcom

Poslední film ze ságy Poslední z Jediú se natáčel v chorvatském Dubrovníku nebo na největší solné pláni světa Solar de Uyuni, která se nachází v jihoamerické Bolívii. Další záběry byly podle CNN pořízeny například ve španělské Seville, v jordánském pouštním údolí Wadi Rum nebo ve stanici londýnského metra.

 

 

Zdroj: Statista, Youadio News

 

 

Infografika: Reálná místa, kde se natáčela celá sága Star Wars Foto: Marques / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. V USA prudce roste počet ruských žadatelů o azyl

    Společnost ·

    O azyl ve Spojených státech požádalo loni rekordní množství Rusů, informovala o tom na svých webových stránkách rozhlasová stanice Rádio Svoboda. Americké úřady podle …

  2. Zlato zaznamenalo nejmenší poptávku od roku 2008

    Byznys ·

    Poptávka po zlatě v prvním čtvrtletí klesla o sedm procent na 973,5 tuny. To byl nejnižší údaj pro první čtvrtletí od roku 2008. Vyplývá to ze zprávy, kterou ve čtvrte…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.