Infografika: Příjmy firmy McDonald´s klesají, počet restaurací ale stále roste

Příjmy společnosti McDonald´s se v uplynulých letech propadly. Zatímco v roce 2013 dosahovaly na 28,1 miliardy dolarů. V roce 2017 přitom klesly na 22,8 miliardy dolarů. Současně s tím stoupl počet restaurací ze 34 500 na 37 200. Proč tedy fastfoodovému gigantovi klesají příjmy? Důvod je jednoduchý. McDonald´s provozuje totiž stále menší počet vlastních restaurací. Naopak stoupá podíl franšíz. Více se dozvíte v nové infografice od serveru Statista.

Podíl napřímo provozovaných restaurací dosahoval v roce 2012 na 19,1 %. V roce 2017 klesl na 8,4 procent. Níže uvedená infografika poukazuje na fakt, že ruku v ruce s tím klesl i počet zaměstnanců. V roce 2012 jejich počet činil 440 tisíc. V roce 2017 už jich bylo 235 000.

McDonald´s navzdory tomu nezmenšil intenzitu své obchodní činnosti. Ve snížení zaměstnanců pomohla i automatizace, která je známa i v tuzemských McDonaldech.

 

 

 

Zdroj: Statista, Youradio News

Infografika: Příjmy firmy McDonald´s klesají, počet restaurací ale stále roste Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ruský opoziční předák Navalnyj je na svobodě

    Společnost ·

    Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj, kterého v sobotu v Moskvě při shromáždění proti prezidentovi Vladimiru Putinovi zadržela policie, je volný. Tento kritik Kremlu…

  2. Erdogan zahájil kampaň

    Společnost ·

    Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odstartoval před pěti dny svou předvolební kampaň v pobřežním městě Izmir na jihovýchodě Turecka, bašty opoziční strany CHP. Při…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.