Infografika: Olympijské hry v Pchjongčchangu zaměstnají méně pracovníků než Vancouver a Soči

Blíží se nám největší sportovní událost roku 2018. V pátek 9. února dojde ke slavnostnímu zahájení v pořadí XXIII. Zimních olympijských her. Tentokrát se uskuteční v jihokorejském Pchjongčchangu. Jižní Korea uspořádá olympiádu již podruhé. Nejde ale pouze o sportovní zážitek. Klíčovou roli totiž sehrávají samotní zaměstnanci. Podívejte se na porovnání počtu pracovníků s ohledem na tři poslední ročníky zimních olympiád (Vancouver – 2010, Soči – 2014 a letošní Pchjongčchang). Infografiku zveřejnil portál Statista. 

Sportovní událost formátu Zimních olympijských her potřebuje mnoho zaměstnanců. Ti se musí postarat o jednotlivé sportovišti. S ohledem na 102 soutěží v celkových 15 sportech jde o značnou personální zátěž. Důležitou roli tak každoročně představují i dobrovolníci. Dalí nepředstavitelnou úlohu mají externí společnosti. 

Zdroj: YouTube / The B1M

Počet pracovníků v Jižní Koreji bude podle údajů Mezinárodního olympijského výboru (MOV) nižší, než byl v Soči nebo Vancouveru.

Zdroj: Statista

Město Pchjongčchang se zařadí mezi čtvrté asijské město, jež se stalo hostitelem Zimních olympijských her. Primát drží japonské Saporro, které tuto velkou sportovní slavnost hostilo v roce 1972. Dále následovalo další japonské město Nagano, kdy v roce 1998 zvítězila česká hokejová reprezentace v turnaj století. Turnaje se totiž zúčastnily největší hvězdy hokeje z NHL. Česko nebylo rozhodně favoritem, ale i tak dokázalo uspět, když ve finálovém zápasy porazilo Rusko gólem Petra Svobody v poměru 1:0. Celá jízda českých hokejistů byla ale doslova spanilá. Postaraly se o to především hvězdy, mezi nimiž figurovali hráči, jako jsou Dominik Hašek, Jaromír Jágr, Milan Hejduk, Jiří Šlégr, Martin Ručinský a další. Zapomínat nemůžeme ani na trenéra Ivana Hlinku, který měl neuvěřitelný cit pro výběr správného týmu. 

Zdroj: YouTube / panMiroslav

Za čtvrté asijské město, které pořádalo olympijské hry lze považovat ruské Soči. Tyto olympijské hry vyvolaly řadu kontroverzí. Došlo ke kritice dodržování lidských práv. Rozebíral se rovněž i zákaz propagování homosexuality v Rusku. Ve vzduchu visely rovněž obavy z teroristických útoků. Důvodem byly atentáty teroristů ve Volgogradě v prosinci 2013. V blízkosti Soči je neklidný kavkazský region. Tato skutečnost zvyšovala útoky ze strany náboženských extremistů ještě ve větší míře. V médiích se rovněž řešilo porušování lidských práv dělníků. Zejména pak šlo o ilegální přistěhovalce ze Střední Asie. Ti se podíleli na budování infrastruktury olympijských her.

 Zdroj: YouTube / Olympic 

Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu vzbuzují také zájem médií a veřejnosti. Nejde pouze o sportovní redakce, které se na ně zaměřují. Rozebírá se totiž i politické dění především s ohledem na účast Severní Koreje (KLDR) na olympijských hrách. Ta se domluvila se svým znesvářeným bratrem z jihu, že jejich sportovci budou bojovat pod jednou vlajkou. Může jít o velký posun ve vztazích, protože společný olympijský tým vytvoří obě země poprvé po 70 letech. Může jít ale ovšem i o promyšlený manévr vůdce KLDR Kim Čong-una. Jeho postranním zájmem může být získání času pro další testy mezikontinentálních raket, jež jsou schopny unést jaderné bomby. 

 Zdroj: YouTube / olympicvancouver2010

 

 

Zdroj: Statita, Zet

 

 

Infografika: Olympijské hry v Pchjongčchangu zaměstnají méně pracovníků než Vancouver a Soči Foto: sajinnamu / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Berlusconi: Migranti? Časovaná bomba!

    Společnost ·

    Italský expremiér Silvio Berlusconi měsíc před parlamentními volbami přilil olej do ohně v kampani, k jejímž hlavním tématům se bezpochyby řadí migrace. V televizním i…

  2. Nejlepší reklamy Super Bowlu v roce 2018

    Byznys ·

    Super Bowl je každoročně jednou z největších sportovních událostí. Jmenovitě jde o finále amerického fotbalu NFL. Letos se proti sobě postavili New England Patriots a …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.