Infografika: Nejvýnosnější boxerské zápasy všech dob

Mnoho kritiků tvrdí, že velké boxerské zápasy nejsou ničím jiným, než snobskými nablýskanými událostmi, které se potápí v penězích. Jde ovšem o věc názorů. Velké množství lidí si totiž nedokáže představit, že by si takovouto událost nechalo ujít. Poslední souboj Floyda Mayweathera s Conorem McGregorem se stal nejvíce výnosným boxerských zápasem v historii. Jak na tom byly další souboje? Více přináší v nové infografice server Statista.com. 

Celkové tržby ze zápasu, který ovládl Floyd Mayweather měly dosáhnout na půl miliardy dolarů. Podle serveru statista jde ale pouze o konzervativní odhad. Mayweather se po tomto zápase nebude muset strachovat o peníze na důchod. V přepočtu si totiž vydělal přes čtyři miliardy korun. McGregor si naproti tomu vydělal krásné dvě miliardy Kč.

Mayweather vs. Pacquaio (2015)

Zdroj: BoxEntertainment / YouTube

2. května 2015 hostil lasvegaský hotel MGM Grand, jehož sál o 16 tisících místech byl beznadějně vyprodán. I v tomto duelu zvítězil Mayweather, když na body porazil svého soka Mannyho Pacquiaa z Filipín. Oba dva boxeři si rozdělili sedm a půl miliardy korun. . Mayweather dostal z výhry 60 procent. Zbytek připadl Filipínci.

Mayweather vs. Alvarez (14. září 2013)

Zdroj: SHOWTIME Sports / YouTube

Tento boxerský duel měl mnoho očekávání. To se ovšem nenaplnilo. Tou dobou třiadvacetiletý mexický talent Alvarez prohrál po dvou úvodních kolech. Mayweather si tímto duelem přišel k 41,5 milionům dolarů. Alvarez naproti tomu k 12,5 milionům.

Mayweather vs. De La Hoya (5. května 2007)

Zdroj:  CombatesdeBoxeo.com / YouTube

Zápas byl plný očekávání. Oscar De La Hoya byl v pozici nejvíce populárního boxera na světě a postavil se proti nejlepšímu boxerovi své kategorie. Vítězem se stal fenomenální Mayweather.

Vstupenky se daly pořídit od 150 do 2000 dolarů. Vyprodané byly za tři hodiny. De La Hoya vydělal za zápas 52 milionů dolarů. Mayweather si přišel na 25 milionů.

Před letošním velkým lasvegaským večerem De La Hoya vyslovil svůj názor, že půjde o frašku, ke které nemělo nikdy dojít. V tomto prohlášení byla cítit podle Forbesu určitá zášť, kterou vede tento boxer vůči Mayweatherovi.

Tyson vs. Lewis (8. června 2002)

Zdroj: J Square / YouTube

K tomuto velkému boxerskému klání došlo v Pyramid aréně ve městě Memphis v americkém státě Tennessee. Lennox Lewis uštědřil Mikovi Tysonovi knockout v osmém kolem. Lístky na toto klání se prodaly pomalu, protože jejich cena dosahovala od 250 na 2400 dolarů. Pořadatelům se podle oficiálních údajů podařilo prodat všech 19 185 lístků. Zápasu se zúčastnilo ovšem 15 327 lidí. Čtyři tisíce míst tak bylo volných. Oba dva boxeři získali za zápas 17,5 milionů dolarů.

Tyson vs. Holyfield (28. června 1997)

Zdroj: Boxing Hall of Fame Las Vegas / YouTube

Tento boxerský zápas se uskutečnil na půdě MGM Grand Garden aréně ve městě Paradise v Nevadě. Došlo tak k odvetnému zápasu, v rámci něhož došlo ke známému kousnutí do Holyfieldova ucha. Tyson totiž neunesl fakt, že opětovně prohrával na body. Tyson si tímto zápasem vydělal 30 milionů dolarů Holyfield na druhé straně 35 milionů. Na lístkách se utržilo celkově 17,3 milionů dolarů. 

 

 

Zdroj: Zet

Infografika: Nejvýnosnější boxerské zápasy všech dob Foto: Box Azteca / YouTube

reklama

Další články

 1. Texas stále čelí záplavám, obětí přibývá

  Společnost ·

  Americký stát Texas i nadále bojuje se záplavami, jež způsobila bouře Harvey. Množí se zprávy o obětech, server BBC již například informuje o nejméně devíti úmrtích so…

 2. Mall.cz přišel o 750.000 hesel starších účtů

  Byznys ·

  Internetovému obchodu Mall.cz odcizili hackeři údaje až k 750.000 starších uživatelských účtů. Firma se proto rozhodla část hesel vymazat, aby zabránila jejich zneužit…

 3. Skončí Barcelona jako Benátky?

  Společnost ·

  Mnoho Španělů je čím dál víc frustrováno armádou turistů, kteří berou útokem centra měst, narušují život obyvatel a zatěžují místní zdroje. V roce 2016 navštívilo Špan…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.