Infografika: Nejvíce a nejméně tolerantní země vůči uprchlíkům, Česko patří mezi největší odpůrce

Na základě nových informací vyplývajících z průzkumu firmy Gallup vychází, že většina evropských zemí je netolerantní k přijímání uprchlíků. Mezi největšími odpůrci přijímání migrantů figurují země, jako jsou Makedonie, Černá Hora, Maďarsko, Srbsko, Slovensko, Česká republika a Chorvatsko. 

Na opačném konci stupnice nejvíce tolerantních zemí se umístil Island, když získal 8,26 bodů z celkových 9. Následoval jej Nový Zéland a Rwanda. Německo, které v uplynulých letech přijalo velké množství uprchlíků, skončilo na 23. místě se 7,09 body. Spojené státy americké figurují na osmnácté pozici s 7,27 body. Velká Británie obsadila 38. místo s 6,61 body.

Na opačném konci tabulky figuruje i Česká republika, která se společně se zeměmi Visegrádské čtyřky řadí mezi odpůrce kvót. Popularitě uprchlíků nepřidává rovněž prohlášení prezidenta Miloše Zemana nebo politické strany typu Tomia Okamury a jeho Svobody a přímé demokracie. Přínosné nejsou rovněž zprávy často vytržené z kontextu, jež publikují dezinformační weby. Česko v tabulce obsadilo s 2,26 body 131. místo. Slovensko se poté umístilo na 134. a Maďarsko na 136. místě.

Zdroj: Statista

Maďarský premiér Viktor Orbán je známý svými protimigračními postoji. Maďarsko v létě roku 2015 vybudovalo pohraniční plot, který dosahuje délky 175 kilometrů. Na podzim stejného roku došlo k rozšíření plotu také na části maďarsko-chorvatské hranice. Jde přitom o součásti vnější hranice Schengenského prostoru. Celkové náklady se vyšplhaly na 8,5 miliardy maďarských forintů. Orbán tímto způsobem reagoval na evropskou migrační krizi. Je zapotřebí podotknout, že Maďarsko v jejím průběhu bylo na Balkánské migrační trase.

Je zapotřebí se pozastavit nad skutečností, že mezi největšími odpůrci figurují státy, které přijaly nejmenší počet migrantů. Na jejich území pak dochází k úsměvným situacím, kdy lidé volají policisty, aby je varovali před nebezpečnými migranty. Později se ale však ukáže, že o uprchlíky ve skutečnosti vůbec nejde. 

Všímaví obyvatelé Mladé Boleslavi například zaměnili tamní fotbalisty za běžence. V Domažlicích zase zavolali policii na místního kominíka. Mělo jít konkrétně o snědého uprchlíka se samopalem přes rameno. V Novém Strašecí pak podle serveru Hlidacipes.org za chmelové brigádníky. 

 

 

Zdroj: Zet

Infografika: Nejvíce a nejméně tolerantní země vůči uprchlíkům, Česko patří mezi největší odpůrce Foto: Janossy Gergely / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Spotřeba mobilních dat v Česku neustále roste

    Komerční sdělení ·

    Minulý týden Český telekomunikační úřad otevřel veřejnou konzultaci závěrů, které vzešly z testu velkoobchodního trhu přístupu k mobilním službám. Případná regulace ce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.