Infografika: Nejúspěšnější státy s ohledem na počet laureátů Nobelových cen

V říjnu se veškerá pozornost přesouvá na švédský Stockholm a norské Oslo. Kdo se stane letošními laureáty Nobelovy ceny? V současnosti již známe jména vědců z oblastí lékařství a fyziky. Ve všech případech jde o Američany. Server Statista.com přináší novou infografiku, která ukazuje počet všech laureátů s ohledem na země jejich původu. Dlouhodobě nejúspěšnějším státem s počtem Nobelových cen jsou pak Spojené státy americké. 

Kandidáti zůstávají pod rouškou tajemství. Norský Nobelův výbor však poodhalil, že letošní počet nominovaných na Nobelovu cenu dosahuje rekordního počtu. Toto číslo se konkrétně přibližuje 318 kandidátům. Z toho jde o 215 jednotlivců a 103 organizací.

Díky vynálezci a jmenovci ocenění, Alfredu Nobelovi, získala tato cena mezinárodně vysokou prestiž. Mezi lety 1901 až 2016 toto ocenění získalo 911 laureátů.

Letošní Nobelovu cenu za fyziku získala trojice Američanů Rainer Weiss, Bary Barish a Kip Thorne. Zasloužili se o ni díky klíčovému příspěvku k pozorování gravitačních vln ve vesmíru. Informaci v úterý uvedla Královská švédská akademie věd.

Zdroj: Zet

Již v pondělí obdrželi Nobelovu cenu za lékařství a fyziologii tři vědci za zkoumání biologických hodin u člověka. Konkrétně pak šlo o Jeffrey C. Halla, Michaela Rosbasha a Michaela W. Younga. Detailněji se pak zabývali takzvaným cirkadiánním rytmem.

Níže uvedená infografika ukazuje na to, jaké země získaly nejvíce Nobelových cen.

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Nejúspěšnější státy s ohledem na počet laureátů Nobelových cen Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Gazprom zvýšil o 11 % dodávky plynu do Evropy

    Byznys ·

    Export ruského plynu do Evropy a Turecka v prvních třech čtvrtletích letošního roku stoupl o 11 procent na 141,2 miliardy krychlových metrů. V pondělí o tom podle agen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.