Infografika: Nejlépe hodnocenou firmou světa je německý Siemens

Forbes každoročně sestavuje žebříček dvou tisíc největších nejmocnějších světových firem Global 2000. V letošním roce se Forbes spojil se společností Statista.com, aby pomohl identifikovat 500 nejlepších zaměstnavatelů, 250 nejlépe hodnocených společností, 250 nejlepších nadnárodních představitelů a 250 nejlépe rostoucích firem. Z tohoto součtu poté vzešla nejlépe hodnocená společnost pro 2017.

Statista.com rovněž provedla celosvětový průzkum 15 tisíc respondentů, jež hodnotili společnosti na základě přesně daných faktorů. Konkrétně pak šlo o důvěryhodnost, společenské chování, firmy jako zaměstnavatele a výkon společnosti s ohledem na samotné produkty a služby. V popředí žebříčku figuruje 61 amerických a 42 japonských firem. V naprostém čele jsou ale i zástupci jiných zemí. Dominanci získala německá společnost Siemens, která se stala nejlépe hodnocenou společností vůbec.

Zdroj: Statista.com

Siemens zaměstnává 351 tisíc pracovníků a je tak největší průmyslovou společností starého kontinentu. Její tržby dosahovaly na 90 miliard dolarů (1,9 bilionu korun). Zisk poté odpovídal 6,4 miliardám dolarů (141 miliard korun). Tržní kapitál firmy odpovídá 119,7 miliardám dolarů (2,6 bilionu korun). Na druhém místě se umístila francouzská firma Michelin. Mateřská firma Google společnosti Alphabet skončila na třetím místě.

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Nejlépe hodnocenou firmou světa je německý Siemens Foto: wallix / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.