Infografika: Nejlepší města pro život v roce 2017, první místo obsadilo Melbourne

Hledáte nejvhodnější město k životu z hlediska všech faktorů týkajících se stability, zdravotnictví, kultury, životního prostředí, vzdělání nebo infrastruktury? S ohledem na to svoji pozornost přeneste na města v Austrálii nebo v Kanadě. Data vycházejí z dat sesbíraných britským týdeníkem The Economist, který hodnotil 140 největších světových měst. Data následně ve své infografice zohlednit server Statista. 

Nejlepším místem k životu pak skončilo sedmý rok za sebou australské Melbourne. Obdrželo 97,5 bodů ze sta. Na druhém místě skončila dlouhodobě oblíbená Vídeň. V první pětce se dále umístily tři australská města. Konkrétně šlo o Vancouver, Toronto a Calgary.

V žebříčku TOP deseti nejlepších měst k životu se dále umístila další tři australská města. Konkrétně jde o Adelaide a Perth a Auckland.

Zdroj: Statista

Někdo se může pozastavit nad tím, že v tabulce nefigurují města ze Spojených států amerických. Deváté místo totiž obsadily finské Helsinky a německý Hamburg.

Na samotném dně skončilo hlavní město Sýrie Damašek, když obdrželo 30,2 bodů. Za ním poté figurovaly nigerijský Lagos (36) a libyjský Tripolis (36,6). Na konci statistiky figuruje i ukrajinský Kyjev, který se umístil na 131. místě.

Praha skončila na 59. místě a umístila se tak na stejné příčce jako v letošním roce.

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Nejlepší města pro život v roce 2017, první místo obsadilo Melbourne Foto: Pixabay: Australské Melbourne

reklama

Další články

 1. Trump propustil silně kritizovaného Bannona

  Společnost ·

  Hlavní stratég Bílého domu Steve Bannon v pátek opustil svoji funkci. Domluvil se na tom s personálním šéfem Johnem Kellym. Sdělila to mluvčí Bílého domu Sarah Huckabe…

 2. Počet obětí útoků v Barceloně stoupl na 14

  Společnost ·

  Počet obětí útoků v Katalánsku vzrostl na 14, informovaly dnes úřady. Zemřela žena, která byla mezi lidmi zasaženými nočním nájezdem auta ve městě Cambrils, kde terori…

 3. Ukrajina odstranila všechny sochy s Leninem

  Společnost ·

  Proces dekomunizace na Ukrajině, který kontroluje kyjevská vláda, došlo k demontování všech soch bolševického vůdce Vladimira Uljanova-Lenina. V rozhovoru pro ukrajins…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.