reklama

Infografika: Klíčové základny americké armády v případě války proti KLDR

Uprostřed eskalujícího napětí mezi Severní Koreou a Spojenými státy americkými je důležité se zaměřit na vojenskou infrastrukturu americké armády v této oblasti. Přítomnost Armády USA na korejském poloostrově symbolizuje obranný charakter. Jakýkoli útok proti severu by si vyžádal podle Pentagonu obrovské množství vojenských prostředků. I přesto vám nyní přinášíme na základě informací serveru Statista letecké a námořní základny, které by sehrály klíčovou roli ve válce proti KLDR.

Mohlo by vás zajímat

Na území Jižní Koreji působí zhruba 23,5 tisíců amerických vojáků. Dalších 40 tisíc jich je poté v Japonsku. Následující infografika vám poskytuje přehled klíčových amerických vojenských základen v regionu. V případném rozohnění bojů proti KLDR mohou představovat nezbytnou taktickou výhodu.

Zdroj: Statista

Mezi významná strategická místa patří letecké základny Osan a Kunsan v Jižní Koreji, kde jsou k dispozici vojenské jednomístné dvoumotorové proudové letouny Fairchild A-10 Thunderbolt II. Ty jsou vhodné pro poskytování přímé palebné podpory jednotkám pozemních sil, obrněných vozidel a dalších pozemních cílů. Letoun může rovněž sloužit jako předsunutý letecký návodčí. Jeho cílem je pak navádění jiných letounů na pozemní cíle.

Zdroj: Wikipedie: Fairchild A-10 Thunderbolt II

Na dříve zmíněných leteckých základnách jsou rovněž k mání jednomotorové, jednomístné, víceúčelové stíhací letatouny F-16.

Zdroj: Wikipedia: F-16

Přístavní japonské město Jokosuka, které je v prefektuře Kanagawa, je zase domovem pro americkou letadlovou loď USS Ronald Reagan. Letka stíhacích letounů a doprovodná skupina torpédoborců patří k nejúčinnější americké vybavenosti v regionu. 

Zdroj: Wikimedia Commons: USS Ronald Reagan

 

V minulém článku jsme na portálu rádia Zet referovali o strategickém významu  tichomořského ostrova Guam pro USA. Více se dočtete ZDE.

V úterý jsme zase psali o tom, za jak dlouho by byla KLDR schopná zasáhnout vybraná americká města. Mezi nimi figuruje Washington DC nebo New York. Více informací ZDE

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Klíčové základny americké armády v případě války proti KLDR Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Trump propustil silně kritizovaného Bannona

  Společnost ·

  Hlavní stratég Bílého domu Steve Bannon v pátek opustil svoji funkci. Domluvil se na tom s personálním šéfem Johnem Kellym. Sdělila to mluvčí Bílého domu Sarah Huckabe…

 2. Počet obětí útoků v Barceloně stoupl na 14

  Společnost ·

  Počet obětí útoků v Katalánsku vzrostl na 14, informovaly dnes úřady. Zemřela žena, která byla mezi lidmi zasaženými nočním nájezdem auta ve městě Cambrils, kde terori…

 3. Ukrajina odstranila všechny sochy s Leninem

  Společnost ·

  Proces dekomunizace na Ukrajině, který kontroluje kyjevská vláda, došlo k demontování všech soch bolševického vůdce Vladimira Uljanova-Lenina. V rozhovoru pro ukrajins…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.