Infografika: Kdo vydělává víc peněz? Čínský Tencent nebo americký Facebook?

Komunistický režim v Číně zakazuje západní sociální sítě, mezi něž patří Facebook, Twitter, Instagram nebo Snapchat. V zemi prezidenta Si Ťin-pchinga existuje ovšem celý ekosystém sociálních sítí. Po vzoru Facebooku má ale i Čína velkého hráče, který vlastní více komunikačních platforem. Jde o firmu Tencent. Jak je na tom ve srovnání s americkým gigantem? Více přináší ve své infografice portál Statista. 

Do portfolia společnosti Tencent spadají aplikace, jako jsou QQ, Qzone nebo WeChat. Zálibu si nalezly u stovek milionů uživatelů. Stejně jako Facebook, Instagram nebo WhatsApp je vlastní jedna společnost.

Pokud jde o tržní kapitalizaci, tak je Tencent na území Číny vůbec největší společností. Soupeří ovšem s gigantem v oblasti e-commerce společností Alibaba.

Tencent se nemusí ve srovnání s největší světovou sociální sítí světa vůbec stydět. Čínská společnost totiž v oblasti sociálních sítí a komunikačních aplikací dosáhla miliardy aktivních uživatel. Její finanční výsledky jsou k tomu téměř totožné, jako u Facebooku. Ve skutečnosti až do roku 2015 byl Tencent ziskovější než Facebook. Z investičního hlediska se v posledních dvanácti měsících dařilo oběma společnostem. Tencentu stoupla od srpna cena akcií o více než 60 procent. Facebooku naproti tomu o 35 %. 

Zdroj: Statista

 

 

 

Zdroj: Statista, Zet

 

 

Infografika: Kdo vydělává víc peněz? Čínský Tencent nebo americký Facebook? Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Trump propustil silně kritizovaného Bannona

  Společnost ·

  Hlavní stratég Bílého domu Steve Bannon v pátek opustil svoji funkci. Domluvil se na tom s personálním šéfem Johnem Kellym. Sdělila to mluvčí Bílého domu Sarah Huckabe…

 2. Počet obětí útoků v Barceloně stoupl na 14

  Společnost ·

  Počet obětí útoků v Katalánsku vzrostl na 14, informovaly dnes úřady. Zemřela žena, která byla mezi lidmi zasaženými nočním nájezdem auta ve městě Cambrils, kde terori…

 3. Ukrajina odstranila všechny sochy s Leninem

  Společnost ·

  Proces dekomunizace na Ukrajině, který kontroluje kyjevská vláda, došlo k demontování všech soch bolševického vůdce Vladimira Uljanova-Lenina. V rozhovoru pro ukrajins…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.