Infografika: Kdo vítězí v patentovém závodu v oblasti autonomních vozidel? Budete překvapeni

V současnosti se společnost shodne na tom, že budoucnost v automobilovém průmyslu představují vozidla alespoň s částečným autonomním řízením. Mnoho společností včetně tradičních automobilek, dodavatelů a předních technologických firem vyvíjí svoji vlastní samořiditelnou technologii, pomocí které si chce ulomit alespoň část z obrovského koláče. Kdo prozatím vítězí v patentové bitvě? V nové infografice to uvedl server Statista.com.

Mnoho z těchto společností již testuje technologie svých autonomních vozidel. Pro lidi, kteří se v tomto průmyslu nepohybují, je složité posoudit, kdo je v čele autonomního závodu.

Jeden z možných indikátorů může ovšem představovat počet patentů přihlášených v této oblasti. Institut pro ekonomický výzkum z německého Kolína nad Rýnem analyzoval 5839 patentů souvisejících s autonomními vozidly. V rámci toho zjistil, jaké společnosti jsou nejvíce aktivní.

Zdroj: Statista

Podle infografiky je patrné, že svoji výsostnou pozici v automobilovém průmyslu si chce udržet Německo. Mezi šest nejčastějších držitelů patentů totiž patří německé společnosti v čele s firmou Bosch. Americká technologická společnost Google, která je považována za lídra v oblasti výzkumu autonomního řízení, získala mezi lety 2010 až červencem roku 2017 338 patentů. 

 

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Kdo vítězí v patentovém závodu v oblasti autonomních vozidel? Budete překvapeni Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Devět nejničivějších hurikánů americké historie

    Společnost ·

    Zabijácké hurikány nejsou v oblasti Texasu a pobřeží Mexického zálivu žádnou anomálií. Povodně v některých případech napáchají větší škody než silný vítr. Stejně tak j…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.