Infografika: Kdo si přijde denně na nejvíc peněz? V čele je Bezos

Server Statista přichází se zajímavou infografikou, která vypovídá o tom, kdo denně vydělává nejvíce peněz. Na první příčce figuruje nejbohatší muž světa a šéf Amazonu Jeff Bezos. Ten si denně přijde na 6,7 milionu dolarů (141 milionu korun). Jeho jmění přesahuje přitom 133 miliard dolarů (2,8 bilionu korun). Na druhé příčce s ohledem na nejvyšší příjmy figuruje zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Mezi touto smetánkou jde rovněž o nejmladšího člověka. Nedávno mu bylo pouhých 34 let.

Na třetí příčce se umístil zakladatel Microsoftu Bill Gates, který se řadí na druhé místo s ohledem na celkové jmění. Gates si denně vydělá 4,1 milionů dolarů (86,1 milionů korun).

Za ním už figurují muži, kteří se postarali o vznik Googlu. Konkrétně jde o Larryho Page a Sergeye Brina.

Zdroj: Statista

Z prvních řádků by si mohla většina lidí myslet, že nejbohatšími lidmi jsou výhradně lidi pojící se k technologiím. Není tomu úplně tak. Na šestém místě s ohledem na nejvyšší denní příjmy figuruje šéf módních značek Dior a Louis Vuitton Bernard Arnault. Denně si přijde na 3 miliony dolarů (63 milionů korun). Za ním je poté osmaosmdesátiletý mediální megnát Warren Buffett s denními příjmy v hodnotě 2,7 milionu dolarů (56,7 milionů korun).

V první desítce rovněž figuruje mexický podnikatel Carlos Slim Helú. Nenechte se mýlit, nejde o neznámou tvář. Již v roce 2014 se stal nejbohatším člověkem planety. Carlos Slim ovládá telekomunikační firmu Telmex. Jeho celkový majetek se odhaduje na 60,5 miliardy dolarů (1,3 bilionu korun).

 

 

Zdroj: Statista, Youradio News

Infografika: Kdo si přijde denně na nejvíc peněz? V čele je Bezos Foto: Flickr.com: Jeff Bezos

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.