Infografika: Kde se nejvíce daří turistickému ruchu?

Ruku v ruce se zlepšujícím se počasím se nám kvapem blíží ryze letní dny. Hotely, restaurace a atrakce napříč turistickými destinacemi se kvapem připravují na novou turistickou sezónu. Cestovní ruch má v zemích důležitý vliv na tvorbu pracovních míst a napomáhá zlepšovat ekonomiku daných států. Jaké země jsou na tom s ohledem na cestovní ruch nejlépe? Více o tom ve své infografice informoval server Statista.

Některé země pociťují vliv cestovního ruchu na svoji ekonomiku více než ostatní. Nedávno publikovaná zpráva Organizací pro hospodářskou spolupráci (OECD) a rozvoj uvádí, že výbornou kondici ruku v ruce s cestovním ruchem zaznamenalo Španělsko. Za sluncem, krásnými plážemi, živou kulturou a efektivní dopravní infrastrukturou přivábilo loni 82 milionů turistů. Díky tomu je Španělsko druhou nejnavštěvovanější zemí na světě.

Není žádným překvapením, že turistický ruch je hlavním pilířem španělské ekonomiky. Podle nové studie OECD o trendech v turismu pro rok 2018 představoval cestovní ruch v roce 2016 s ohledem na španělský HDP 11 procent.

Zdroj: Statista 

Cestovní ruch je důležitý i pro sousední Portugalsko, kde ve stejném roce představoval 9,2 procenta HDP. V zemích jako jsou Německo a Japonsko naopak cestovní ruch nezaznamenává tak silný výkon.

Důvodem je podle serveru Statista skutečnost, že jde o země, které se ve větší míře zaměřují na průmysl a služby. V Německu pak HDP s ohledem na turismus představoval 3,9 procenta a v Japonsku pouhých 1,9 %. Ve Spojených státech přispěl cestovní ruch v roce 2016 v rámci HDP 2,7 procenta.

 

 

Zdroj: Statista 

Infografika: Kde se nejvíce daří turistickému ruchu? Foto: LaRambla_Takashi Images / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Německo by podle MMF mělo navýšit investice

    Byznys ·

    Mezinárodní měnový fond (MMF) v úterý vyzval německou vládu, aby posílením veřejných investic pomohla snížit vysoký přebytek běžného účtu německé platební bilance. Něm…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.