Infografika: Jaké zboží figuruje nejvíce na Darknetu? V největší míře jde o drogy

Dostal se k vám někdy pojem Darknet? V překladu jde doslovně o “temnou síť”. Zní to trochu strašidelně, nemyslíte? V mnoha ohledem tomu tak skutečně je. Na jedné straně figurují zastánci práv na ochranu osobních údajů a takzvaní whistlebloweři a na té odvrácené ilegální obchody, kterým dominují drogy. Více o tom, co nejčastěji naleznete na Darknetu, referoval portál statista.com.

Jestliže se zaměříme na obchodování skrze Darknet, tak dominantu symbolizují drogy. Tuto skutečnost přitom nedávno dokázala i zpráva zveřejněna Světovým úřadem pro drogy a kriminalitu vypracovaná Organizací spojených národů (OSN).

Obchody pojící se k lékům symbolizují na Darknetu podíl odpovídající 62 procentům. Osmačtyřicet procent záznamů z toho souvisí s nelegálními drogami.

Zdroj: Statista

V rámci tohoto internetového černého trhu lze obstarat ale i kyber-zbraně, mezi něž patří různé viry, malwary atd. K dispozici jsou i běžné zbraně, padělané peníze, údaje z kreditních karet, padělané doklady ale i anabolika. Nenechte se mýlit, na Darknetu lze pořídit i zboží legální. Jak jsme již zmiňovali na počátku, tak mnoho lidí toto prostředí využívá kvůli většímu soukromí a ochraně osobních údajů.

 Zdroj: YouTube / Penky

Darknet funguje na principu anonymního přístupu Tor, obchoduje se prostřednictvím digitálních měn, mezi něž patří například bitcoiny, ethereum nebo litecoin. Jejich decentralizace a systém založený na blockchainu zaručuje anonymní transakce, které určitá část společnosti vyhledává.

 

 

Zdroj: Statista

Infografika: Jaké zboží figuruje nejvíce na Darknetu? V největší míře jde o drogy Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Jaký vliv má na vládu prezident Zeman a KSČM?

    Společnost ·

    České deníky si ve čtvrtek především všímají vlivu komunistů a prezidenta Miloše Zemana na vládu premiéra Andreje Babiše (ANO). Staronový předseda vlády se podle nich …

  2. Rath je vinen, rozhodl podruhé soud

    Společnost ·

    Krajský soud v Praze podruhé uznal bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha vinným z korupce a ovlivňování zakázek ve Středočeském kraji. Trest mu vyměřil stejný j…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.