Infografika: Jak se vyvíjela cena telefonů iPhone v Česku a v USA?

Odhalení nového telefonu iPhone X od společnosti Apple představovalo celosvětově očekávanou událost. Americká společnost v čele s Timem Cookem se rozhodla učinit odvážný designový krok, když odstranila od počátku zavedené domovské tlačítko. Oproti tomu se může pochlubit snímačem obličeje Face ID. Nejvíce kontroverzí ovšem vyvolala vysoká cena, která u nás v České republice začíná na 29 990 korunách. Portál Statista nyní přináší inforgrafiku, jak se vyvíjela cena iPhonů ve Spojených státech amerických. My vám statistiku doplňuje o vývoj ceny v České republice. 

Cena telefonu iPhone X se bude v České republice pohybovat mezi 29 990 korunami (64 GB) až 34 490 Kč (256 GB verze). To z něj činí historicky naprosto nejdražší iPhone. Když vůbec první iPhone představoval v roce 2007 Steve Jobs, tak se jeho cena v USA ve verzi 4GB stála 499 dolarů. Za 8 GB si Američané zaplatili 599 dolarů. 

Více informací ohledně nového telefonu iPhone X se dozvíte ZDE

Zdroj: Statista 

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Jak se vyvíjela cena telefonů iPhone v Česku a v USA? Foto: Anna Hoychuk / Shutterstock, Inc.

reklama

Další články

  1. Juncker vyzývá k větší jednotě EU

    Společnost ·

    Předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker ve středu v Evropském parlamentu představil svou vizi budoucnosti Evropské unie. Ve zprávě o stavu společenství se vy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.