reklama

Infografika: Instagram a WhatsApp drtí Snapchat jeho vlastními klony

Společnost Snap v úterý oznámila nepříznivý vývoj jejích zisků, důsledkem toho se propadly její akcie o téměř 15 procent. Akcionáři začínají v tuto společnost ztrácet důvěru. Aplikace Snapchat si stále nachází velkou popularitu u mladistvé populace. Nedokázala ovšem zasáhnout hlavní proud. Jedním z hlavních problémů je skutečnost, že v její vlastní hře ji poráží největší konkurent Facebook. Podívejte se na novou infografiku serveru Statista.com, která tento neblahý vývoj pro Snapchat znázorňuje.

Mohlo by vás zajímat

Facebook totiž představil na Instagramu, WhatsAppu a Massengeru klon populárních snapchatových příběhů. Začátek tohoto roku poukázal na to, že tento kopírovací přístup zafungoval na výbornou.

Zdroj: Statista

Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg uvedl, že Instagram Stories a Instagram Status denně používá 300 milionů aktivních uživatel. Jde přitom o téměř dvojnásobek celkového počtu každodenních uživatelů Snapchatu.

Stejně jako Snapchat, tak i Instagram Stories a WhatsApp Status umožňují uživatelům aplikovat na videa a fotografie filtry a samolepky, které zmizí po 24 hodinách. 

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Instagram a WhatsApp drtí Snapchat jeho vlastními klony Foto: dennizn / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.