Infografika: 4 z 10 fanoušků sledují Premier League prostřednictvím nelegálních streamů

V anglické největší fotbalové soutěži Premier League stouply v posledních letech tržby. Je to dané především díky vysoké ceně v oblasti televizních práv. Současná tříletá dohoda dosahuje na 5,136 miliard liber (153 miliard korun). Cena se poté promítá i do poplatků, které za televizní přenosy platí fanoušci. Server Statista v souvislosti s tím přináší infografiku, která poukazuje, že 4 z deseti fanoušků sledují britskou Premier League nelegálně. 

Na tuto skutečnost konkrétně poukazuje výzkum firmy ComRes. Podle něj tak fanoušci využívají streamingu ilegálních portálů. Jedenáct procent lidí dokonce uvedlo, že nelegální streamy používají každý den.

Průzkum se dotazoval jednoho tisíce dospělých fanoušků britské Premier League ve staří od 18 let. K samotnému průzkumu u dříve zmíněného vzorku respondentů došlo mezi 7. až 15. březnem roku 2017. 

Zdroj: Statista

Fotbaloví fanoušci by si měli ale uvědomit, že sledování online přenosů prostřednictvím ilegálních kanálů přináší až padesátiprocentní šanci, že si společně se špatnou kvalitou obrazu odnesete i virus. Před tím varoval americký internetový magazín Wired. Počítač si můžete takzvaným malwarem zanést kvůli vyskakujícím reklamám.

Průzkum, jenž se zaměřil na více než 23 tisíc bezplatných internetových stránek, odhalil, že ilegální streaming přináší vysoké bezpečnostní riziko. V době, kdy roste kybernetická kriminalita pojící se ke krádeži dat nebo finančním podvodům, jde o oblast, kterou by se fotbaloví fanoušci měli pro své dobro zříct a připlatit si peníze za legální streaming. Legální fotbalové vysílání ve většině případů dosahuje oproti nestabilnímu ilegálnímu streamu rovněž mnohem větší kvality. Nejdůležitější však je, že se vyhnete riziku ztráty důležitých dat. Za jejich navrácení přitom hackeři často požadují částky dosahující na tisíce dolarů. 

 

Zdroj: Statista, Wired, Zet

Infografika: 4 z 10 fanoušků sledují Premier League prostřednictvím nelegálních streamů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hackeři se nabourali do amerických elektráren

    Byznys ·

    Hackeři operující ve prospěch cizího státu se nabourali do nejméně tuctu amerických elektráren, včetně kansaské jaderné elektrárny Wolf Creek. Informovala o tom v páte…

  2. Jednání o sjednocení Kypru se nezdařilo

    Společnost ·

    Rozhovory o sjednocení etnicky rozděleného Kypru se po vyhrocené pozdně noční debatě nezdařilo. Novináře v Ženevě o tom v pátek nad ránem informoval generální tajemník…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.