Inflace v Německu se drží červnových 2,1 procenta

Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v červenci setrvalo na červnových 2,1 %. Udržuje se nad cílovou úrovní Evropské centrální banky (ECB). Informace vycházejí z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou Evropské unie, které v pondělí zveřejnil německý statistický úřad.

Červencová inflace v Německu je v souladu s očekáváním analytiků dotazovaných agenturou Reuters. ECB usiluje o to, aby se inflace v eurozóně pohybovala těsně pod dvěma procenty. Německo je největší ekonomikou, která používá jednotnou evropskou měnu euro.

Evropský statistický úřad Eurostat zveřejní rychlý odhad červencového vývoje inflace v celé eurozóně v úterý. V červnu meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně zrychlilo na dvě procenta z květnových 1,9 procenta. Analytici podle průzkumu agentury Reuters předpokládají, že v červenci inflace zůstala na dvou procentech.

ECB se snaží inflaci i hospodářský růst v eurozóně podporovat rekordně nízkými úrokovými sazbami a rozsáhlými nákupy dluhopisů. Minulý týden banka potvrdila, že je připravena nákupy dluhopisů v letošním roce ukončit. Úrokové sazby však hodlá ponechat na nynějších minimech přinejmenším do léta příštího roku.

 

 

Zdroj: ČTK

Inflace v Německu se drží červnových 2,1 procenta Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Akcionář žaluje Facebook kvůli poklesu akcií

    Společnost ·

    Akcionář sociální sítě Facebook podal žalobu na firmu a jejího generálního ředitele Marka Zuckerberga kvůli čtvrtečnímu propadu cen akcií o 19 procent. Mohla by to být…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.