Indie zrušila tendr na dodávky českých pušek

Česká zbrojovka z Uherského Brodu nedodá desetitisíce pušek na přezbrojení indické armády. Indové totiž zrušili tendr, ve kterém se česká firma dostala do užšího výběru. Na informaci v úterý upozornil server E15. Podle dřívějších informací šlo o dodávky až 240 tisíc útočných pušek za 18 miliard korun.

„Mohu potvrdit informaci, že indická vláda zrušila tendr na přezbrojení indické armády útočnými puškami. Od Ministerstva obrany Indie jsme obdrželi oficiální dopis s datem 15. června 2015,“ uvedla pro server mluvčí České zbrojovky Hana Smilková.

Server E15 dále upozornil na článek serveru Mail Online India, který napsal, že indická armáda se rozhodla nakonec obrátit na domácí průmysl. Doufá, že tak ušetří peníze a podpoří lokální výrobce.

Česká zbrojovka měla loni rekordní zisk 432 milionů korun. Je to o zhruba 200 milionů korun více než v roce 2013. Firmě se dařilo už tradičně v USA, kde prodala 70 tisíc zbraní. Tržby společnost zvýšila zhruba o pětinu na 3,373 miliardy korun, vůbec poprvé tak překročila hranici tří miliard.

 

Zdroj: ČTK

Indie zrušila tendr na dodávky českých pušek Foto: ČTK/Fotobanka ČTK/Fluger René, Horázný Josef

reklama

Další články

  1. Řecko je v krizi, jeho kinematografie nikoliv

    ·

    ​​​​Řecká ekonomická krize trvá už přes 5 let a po nedělním referendu je budoucnost země stále nejasná. To však neplatí pro řeckou kinematografii, která na 50. ročníku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.