Indie plánuje investovat až 100 miliard dolarů do solárních elektráren

Indie chce, aby energie ze slunce tvořila deset procent produkované elektřiny. Proto v příštích sedmi letech plánuje investovat až 100 miliard dolarů do výstavby nových solárních zdrojů. Podle agentury Reuters s tím počítá vláda premiéra Naréndry Módího. V současné době solární zdroje tvoří v Indii méně než jedno procento celkové výroby elektřiny.

Větší využívání obnovitelných zdrojů je jedním z hlavních cílů politiky nového indického premiéra. Už dříve země avizovala, že během pěti let investuje 100 miliard dolarů do všech obnovitelných zdrojů - celkem dvě třetiny z této částky měly jít do větrných elektráren. Nyní ministerstvo pro novou a obnovitelnou energetiku na Módího popud stanovilo ještě ambicióznější cíl a chce se více zaměřit na energii ze slunce.

V současné době se Indie v energetické oblasti spoléhá na uhelné elektrárny. Kvůli chaotickým dodávkám surovin ale často dochází k výpadkům v produkci, což poškozuje hlavně průmysl.

 

 

Zdroj: ČTK

Indie plánuje investovat až 100 miliard dolarů do solárních elektráren Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.