Imigrace přináší podle Mayové své ovoce, veřejnost si ovšem žádá její regulaci

Přistěhovalci představují pro Velkou Británii pozitivní přínos. Britové požadují kontrolu imigrace, informovala o tom ve středu britská premiérka Theresa Mayová s ohledem na vývoj po vystoupení její země z Evropské unie v roce 2019. Migrace může mít podle ní vliv na životy lidí. Zejména pak jde o jedince s nízkými příjmy.

Vyjádření Mayové přišlo poté, co britská média začala analyzovat uniklý vládní plán imigrační politiky zveřejněný deníkem The Guardian. Z něj vyplývá, že Londýn chce po brexitu ztížit rodinným příslušníkům cizinců příchod do Británie, dále plánuje zvýhodňovat své občany na pracovním trhu a trvalé usazení v zemi chce umožnit pouze vysoce kvalifikovaným jedincům.

„Celkově vzato byla imigrace pro Británii dobrá, ale co lidé chtějí vidět, je její regulace. To chtějí vidět jakožto výsledek odchodu z Evropské unie,“ řekla dnes Mayová v parlamentu v odpověď na otázku jednoho ze zákonodárců na přínosy imigrace pro britskou ekonomiku. Dodala, že potřeba kontrolovat hranice plyne z dopadu, který může mít migrace na „lidi, přístup ke službám, infrastrukturu“. „Zejména však často dopadá na osoby na dolním konci příjmové stupnice,“ podotkla.

Ministr obrany Michael Fallon ve středu řekl, že Británie se bude po brexitu snažit přilákat vysoce kvalifikované cizince, celkový počet přistěhovalců chce ale snížit. „Je potřeba najít určitou rovnováhu. Chceme k nám přilákat vysoce kvalifikované lidi, kteří sem chtějí přijít a přispět k rozvoji naší společnosti, nikoli jim zavírat dveře,“ vysvětloval ve vysílání televize Sky News.

V Británii loni přibylo přes 130 000 občanů států EU. Ve dvanácti měsících končících letošním březnem spadla celková imigrace na tříleté minimum v podobě 246 000 osob. Podle agentury Reuters je to však stále mnohem vyšší číslo, než co britská premiérka Theresa Mayová označuje za „udržitelnou míru migrace“.

 

 

Zdroj: ČTK

Imigrace přináší podle Mayové své ovoce, veřejnost si ovšem žádá její regulaci Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com: Theresa Mayová

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.