Ikea si dláždí cestu k prvnímu obchodu v Indii

Švédský výrobce nábytku Ikea zahájil práce na svém prvním obchodě v Indii, který se bude nacházet v Hajdarábádu na jihu země. Společnost slibuje otevřít prodejnu do konce roku 2017. Podle serveru BBC švédský řetězec doufá, že překoná všechny výzvy, které odradily ostatní mezinárodní společnosti vstoupit na tento trh.

Přinést mezinárodní maloobchod do Indie je podle britského serveru jedním z nejkontroverznějších rozhodnutí. Tamní pravidla pro zahraniční investice jsou velmi přísná. Švédské firmě trvalo tři roky, než mohla poprvé kopnout do země. S cílem být součástí 600 miliardového indického maloobchodu, se Ikea musela zavázat, že v zemi investuje více než 1,5 miliardy dolarů v průběhu 10 let. Společnost očekává, že obchod přiláká pět až šest milionů zákazníků ročně.

Ikea vyjednává s dalšími indickými státy, jako je Telangána, Maháráštra nebo Karnátaka.

Zatímco ostatní globální maloobchodníci jako Wal-Mart a francouzská síť hypermarketů Carrefour narážejí do zdi a opouští své plány, Ikea buduje symbolickou kamennou zeď na svém novém pozemku v Hajdarábádu. Na jednotlivé kameny se pak přicházejí podepsat místní obyvatele.

Podle zástupců Ikea půjde o dlouhodobý vztah s touto zemí: zatímco společnost sem přinese své globálně nabízené produkty, chce také vidět, co nejlépe vyhovuje indickým rodinám. Tamní tým proto prováděl výzkum přímo ve více než 500 hajdarábádských domovech, aby se pokusili pochopit, co lidé chtějí.

 

 

Zdroj: BBC, Quartz, Zet

Ikea si dláždí cestu k prvnímu obchodu v Indii Foto: JuliusKielaitis / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Proces brexitu by mohl trvat déle, až do roku 2019

  Byznys ·

  Proces vystoupení Velké Británie z Evropské unie, k němuž se země rozhodla v červnovém referendu, možná bude trvat déle než se dosud předpokládalo. Uzavřít se může až …

 2. Británie zažívá po brexitu turistický boom

  Byznys ·

  Velká Británie zažívá díky poklesu libry po červnovém referendu o vystoupení země z Evropské unie příliv zahraničních turistů. Podle agentury Tourism Alliance se v čer…

 3. Čtrnáct zemí s nejlepší reputací na světě

  Společnost ·

  Výzkumná a poradenská společnost Reputation Institute vyhlásila žebříček zemí s nejlepší pověstí. Klíčové faktory, které v něm zohlednila se týkaly zejména kvality exp…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.