Řidič najel ve Francii vozem do restaurace, zabil osmiletou dívku

Řidič s osobním vozem najel v pondělí večer do restaurace v obci východně od Paříže. Podle francouzské televizní stanice BFMTV na místě zemřela osmiletá dívka a čtyři lidé byli vážně zraněni. Řidič byl podle televize zadržen. Podle ministerstva vnitra se pravděpodobně pokoušel spáchat sebevraždu.

Řidič s vozem BMW najel do pizzerie v malé obci Sept-Sorts, která leží v departamentu Seine-et-Marne asi 65 kilometrů východně od metropole. Zabil holčičku a zranil další lidi, kteří seděli na venkovní zahrádce. Čtyři lidé byli se zraněními převezeni do nemocnice, osm dalších utrpělo lehká zranění.

Mluvčí francouzského ministerstva vnitra později uvedl, že zadržený muž se zřejmě pokusil o sebevraždu. Muž, který se narodil v roce 1985, se snažil zabít už minulý týden.

Na sociálních sítích kolují fotografie, na nichž vůz stojí přímo ve vchodu do restaurace; pod ním a kolem něj jsou kusy židlí a stolů.

Pondělní incident se stal necelý týden poté, co muž, zřejmě šestatřicetiletý Alžířan, najel s osobním autem do skupiny vojáků na pařížském předměstí a šest jich zranil.

Žalobce na místě neštěstí řekl, že pachatel jednal záměrně. Podle agentury AP dodal, že byl velmi pravděpodobně pod vlivem drog.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Řidič najel ve Francii vozem do restaurace, zabil osmiletou dívku Foto: Amichai Stein / Twitter

reklama

Další články

  1. Jak vypadá největší rival Modelu S?

    Tech ·

    Plug-in hybrid Karma byl v minulosti velkým rivalem vozu Tesla Model S. Firma Fisker Automotive ovšem v roce 2013 zbankrotovala a Tesla se spolehlivě stala jedničkou v…

  2. Trumpova nechtěná služba Nicolási Madurovi

    Společnost ·

    Po měsících útoků na neoblíbeného venezuelského prezidenta Nicoláse Madura se dnes ostatní země Latinské Ameriky za Venezuelu rázně postavily. Učinily tak ale na zname…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.