IBM pokračuje v poklesu tržeb i čistého zisku, na vině je i silný dolar

Americké technologické společnosti International Business Machines (IBM) opět klesly tržby, když se ve druhém čtvrtletí propadly o 13,5 procenta z loňských 24 miliard na 20,8 miliardy dolaru (521 miliard korun). Minulé čtvrtletí počítačová firma oznámila dvanáctiprocentní pokles tržeb. Hlavní příčinou má být silný dolar.

Tržby IBM klesají už tři roky, protože firma se snaží zbavit zátěže staré produkce a přesouvá se od počítačového hardwaru k lukrativnějším službám a softwaru. Své produkty prodává především podnikům a velkým organizacím a je považována za dobrý ukazatel zdraví celosvětového technologického sektoru. Reforma IBM ale zatím nepřinesla tržby potřebné ke krytí způsobených ztrát.

V druhém čtvrtletí roku 2015 klesl i čistý zisk IBM. Oproti stejnému období loňského roku se snížil z 4,14 na 3,45 miliardy dolarů, tedy z 4,12 dolaru za akcii na 3,50.

 

Zdroj: ČTK

IBM pokračuje v poklesu tržeb i čistého zisku, na vině je i silný dolar Foto: TK Kurikawa / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hollande chce vládní kabinet pro eurozónu

    Společnost ·

    Francouzský prezident François Hollande se připojil k hlasům volajícím po vytvoření vládního kabinetu pro eurozónu. Jednotná vláda pro devatenáct zemí platících eurem …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.