IBM investuje 3 miliardy dolarů do internetu věcí

Americká technologická společnost IBM oznámila, že založí novou divizi zaměřenou na internet věcí. V následujících čtyřech letech do ní vloží tři miliardy dolarů. Chce tak mimo jiné zhodnotit velké množství dat v reálném čase, kterými disponuje a dokáže je analyzovat, napsala agentura Reuters.

Služby poskytované novou divizí budou založené na využití cloudových technologií. Budou spočívat zejména v tom, že IBM jednotlivým firmám nabídne zpracování a analýzu dat z chytrých telefonů, senzorů v budovách, nebo aplikací pro domácnost tak, aby firmy mohly data využít k dalšímu rozvoji jejich podnikání.

Příkladem takové spolupráce je například situace, kdy budou pojišťovny moci v reálném čase rozeslat svým pojištěncům v oblasti ohrožené krupobitím varování, aby svoje vozy zaparkovali na dobře chráněném místě. Ušetří tak peníze za škody, které by kroupy na automobilech napáchaly.

Zaměření na cloudové technologie představuje další posun dále od oblastí, na které se IBM tradičně zaměřuje, tedy hardware a konzultační služby. Cílem IBM je dosáhnout z cloudu, analýzy velkých dat, bezpečnosti a dalších rostoucích oblastí do roku 2018 ročních tržeb ve výši 40 miliard dolarů. Podle odhadů analytiků by tak šlo o celkem 45 procent všech tržeb společnosti, uvádí agentura Reuters.

 

Zdroj: Reuters

 

IBM investuje 3 miliardy dolarů do internetu věcí Foto: ČTK/AP/Toby Talbot

reklama

Další články

  1. McDonald's otestuje v Německu a USA dvě novinky

    Byznys ·

    Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's bude v několika provozovnách v Německu a USA testovat dvě novinky. V Německu chce začít nabízet roznášení…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.