„I nejskalnější příznivci Trumpa se začínají o vítězství svého kandidáta bát,“ říká Miller

Američtí prezidentští kandidáti Hillary Clintonová a Donald Trump mají za sebou poslední televizní duel před volbami. Ani ten však podle zahraniční zpravodajky rádia Zet Hedviky Miller neměl slušný charakter. Reakce na proběhnuvší debatu se liší. Podle Miller ale přibývá skalních příznivců Trumpa, kteří se začínají o vítězství svého kandidáta bát.

Poslední debata se konala na půdě Nevadské univerzity v Las Vegas. Hodiny před debatou se kolem univerzity shromáždily stovky odpůrců a příznivců obou kandidátů. Jejich silné výkřiky narušovaly přímý přenos komentátorů ještě před začátkem debaty. Trump do tohoto duelu vstoupil se ztrátou preferencí. Atmosféra před debatou byla podle Miller silně napjatá. V hledišti se objevil i nevlastní bratr Baracka Obamy Malik, který vyjádřil podporu Trumpovi.

Začátek debaty byl klidný. Debata začala tématy jako nejvyšší soud, vlastnictví střelných zbraní nebo umělé přerušení těhotenství. „Na intenzitě začalo nabývat, když se diskuse začala týkat imigrace. Pak došlo i na WikiLeaks a odhalené emaily. Clintonová obvinila ruského prezidenta Putina z toho, že se snaží ovlivnit americké volby ve prospěch Trumpa, miliardář zase zaútočil na Clintonovou, že Putina nemá ráda, protože je chytřejší než ona,“ popisovala průběh debaty Miller.

Ani poslední debata se neobešla bez urážek. Napětí vyeskalovalo ve chvíli, kdy moderátor stanice Fox Chris Wallace vytáhl tolik přetřásané sexuální obtěžování, ze kterého je republikánský kandidát obviňován v nejméně devíti případech. „Trump označil obvinění z obtěžování za falešné a obvinil kampaň Clintonové za nelegální negativní ovlivňování Trumpových mítinků. Jako příklad uvedl situaci v Chicagu, kde údajně měli vlivní demokraté nabádat místní k protestním protitrumpským akcím,“ řekla americká zpravodajka. Podle ní však k nejvíce šokujícímu momentu došlo ve chvíli, kdy Trump nazval Clintonovou „sprostou ženskou“ a naznačil, že by nemusel uznat její případné vítězství ve volbách.

Přibývá nespokojených voličů

Reakce se po poslední debatě dají podle Hedviky Miller roztřídit do tří kategorií. Příznivci obou táborů stojí za svými kandidáty. Zároveň je ale dost velký počet lidí, kteří neuznávají ani jednoho z kandidátů. „Je však nutné podotknout, že i nejskalnější příznivci Trumpa se začínají o vítězství svého kandidáta bát a také se bojí na veřejnosti přiznat, že tohoto republikánského kandidáta podporují. Jsou i tací, a není jich málo, kteří souhlasí s tím, že jsou letošní americké volby zmanipulované,“ uvedla zpravodajka.

Podle expertů pak debata mnoho nezměnila a je jasné, že vítězství bude patřit Clintonové. Závěrečné volby se uskuteční za necelé tři týdny v úterý 8. listopadu. „Stát se může cokoliv,“ uzavřela Miller.

 

Třetí debatu Trumpa a Clintonové si můžete přehrát zde:

 

 

Celý rozhovor s americkou zpravodajkou rádia Zet Hedvikou Miller si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„I nejskalnější příznivci Trumpa se začínají o vítězství svého kandidáta bát,“ říká Miller Foto: ČTK/AP/John Locher

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.