Hypoteční sazby byly v únoru opět rekordně nízko

Průměrná úroková sazba hypoték v České republice v únoru nadále klesala a dostala se tak na nové rekordní minimum, 2,27 procenta. Jde už o třináctý meziměsíční pokles v řadě. V lednu průměrná sazba činila 2,34 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindex, který od roku 2003 sleduje průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace. Zatím maximální sazbu index zaznamenal v srpnu 2008, kdy činila 5,82 procenta.

Objemy i počty hypotečních úvěrů se oproti lednu zvýšily. Objem hypoték vzrostl o 1,4 miliardy na 11,6 miliardy korun. Počet uzavřených hypotečních smluv v únoru dosáhl 6719, což je o téměř 800 klientů více než v lednu.

„Pokles úrokových sazeb byl opět tažen aktivitou největších bank, které bojují o každého klienta. Přestože byl z hlediska sjednaných objemů měsíc únor příznivý, klesající marže tyto objemy nahradit nemohou. Český trh je relativně malý a zdá se, že banky se již smířily se situací, že vyšší marže budou hledat v jiných produktech,“ uvedl vedoucí analytik Fincentra Josef Rajdl.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Hypoteční sazby byly v únoru opět rekordně nízko Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.