Hurikány Irma a Harvey připravily obyvatele USA o 33 tisíc pracovních míst

Hurikány Harvey a Irma připravily ve Spojených státech o práci 33 tisíc lidí. Jedná se přitom o první úbytek pracovních míst za sedm let. Informace vycházejí z pátečních údajů amerického ministerstva práce. Míra nezaměstnanosti se nicméně snížila ze srpnových 4,4 % na 4,2 procenta. Dosáhla tak nejnižší úrovně od února 2001.

Zářijový úbytek počtu pracovních míst byl překvapením pro ekonomy. Ti podle průzkumu agentury Reuters počítali se vznikem 90 000 nových pracovních příležitostí.

Někteří ekonomové nyní předpokládají, že tvorba pracovních míst v příštích měsících oživí, a to mimo jiné díky opravám a rekonstrukcím v oblastech zasažených hurikány.

Řádění hurikánů Harvey a Irma si vyžádalo uzavření tisícovek podniků a rozsáhlé evakuace obyvatelstva. Podle vládních údajů nemohlo minulý měsíc kvůli špatnému počasí pracovat zhruba 1,5 milionu lidí, nejvíce od ledna 1996, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK

Hurikány Irma a Harvey připravily obyvatele USA o 33 tisíc pracovních míst Foto: FBI.gov

reklama

Další články

 1. USA zruší letité sankce proti Súdánu

  Společnost ·

  Spojené státy se chystají po dvou desítkách let zrušit sankce proti Súdánu v reakci na zlepšení přístupu vlády v Chartúmu k lidským právům a boji proti terorismu. Info…

 2. Jaká je budoucnost sdílené ekonomiky?

  Byznys ·

  Sdílená ekonomika je nyní velkým fenoménem. Diskutuje se o ní na mnoha různých místech. Jedním takovým byla i vysokoškolská půda VŠE, kde se sešli experti na sdílenou …

 3. Lidé více důvěřují Okamurovi než Babišovi

  Společnost ·

  Více než předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi důvěřují nyní lidé jeho spolustraníkovi a ministrovi obrany Martinu Stropnickému a předsedovi hnutí Svoboda a přímá demo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.